به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، جهانگیر جوانمرد ظهر چهارشنبه در نشست با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و تبلیغات اسلامی اهداف مشترک دارند که با تعامل سازنده نتیجه بهتر دریافت خواهد شد. وی روحانیون را ظرفیت فرهنگی مناسبی برای پیشگیری از آسیب‌های […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، جهانگیر جوانمرد ظهر چهارشنبه در نشست با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و تبلیغات اسلامی اهداف مشترک دارند که با تعامل سازنده نتیجه بهتر دریافت خواهد شد.

وی روحانیون را ظرفیت فرهنگی مناسبی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: روحانیون منبری موضوعات مهم در حوزه آسیب‌های اجتماعی را تبیین می‌کنند که این ظرفیت فرهنگی بسیار مؤثری در کاهش جرایم است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: روحانیون به لحاظ ارتباط چهره به چهره و بدون واسطه با مردم می‌توانند مهارت‌های ارتباطی و نحوه صحیح گفتمان را با مردم بیان کنند چرا که عدم اطلاع از این مهارت‌ها عامل اصلی بروز نزاع و درگیری در جامعه است.

جوانمرد توجه به مباحث خانواده، مهریه و طلاق را عمده مسائل اجتماعی اعلام و خاطرنشان کرد: در بحث ازدواج و طلاق نیازمند تبیین هستیم که در این زمینه روحانیون می‌توانند در منابر سخنرانی در زمینه ازدواج و تبیین اهمیت مشاوره قبل از ازدواج بپردازند.

وی تصریح کرد: متأسفانه خانواده‌ها در عصر کنونی بعد از بروز اختلاف و تصمیم برای طلاق، به مشاوره فکر می‌کنند در حالی که اگر مشاوره قبل از ازدواج انجام شود، از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: ضروری است در سال ۲ بار قبل از ماه‌های رمضان و محرم نشست‌های مشترک با روحانیون منبری در راستای همکاری در حوزه پیشگیری از وقوع جرم برگزار شود.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر