به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، سیدحامد عاملی ظهر جمعه در آئین افتتاح طرح‌های بهداشتی و درمانی علوم پزشکی اردبیل با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در حال حاضر در استان اردبیل با کمبود یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی مواجهیم که با بهره برداری از بیمارستان‌های […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، سیدحامد عاملی ظهر جمعه در آئین افتتاح طرح‌های بهداشتی و درمانی علوم پزشکی اردبیل با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در حال حاضر در استان اردبیل با کمبود یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی مواجهیم که با بهره برداری از بیمارستان‌های نجف زاده و یک هزار تختخوابی بخشی از این کمبودها رفع می‌شود.

وی با اشاره به برکات دولت سیزدهم در اردبیل خاطرنشان کرد: راه اندازی بخش ان. آی. سی.یو در بیمارستان پارس آباد در راستای پیشگیری از مرگ و میر نوزادان از اقدامات ماندگار دولت سیزدهم است.

استاندار اردبیل گفت: اردبیل رتبه اول مرگ و میر نوزادان را در کشور داشت که خبری بسیار تأسف برانگیز بود اما با راه اندازی بخش ان. آی. سی.یو در بیمارستان پارس آباد این نقیصه برطرف و در حال حاضر اردبیل در رده پانزدهم کشور در شاخص مرگ و میر نوزادان است.

عاملی خدمات ماندگار آیت الله رئیسی را در حوزه درمان یادآور شد و بیان کرد: خدمت بی منت به مردم قاموس آیت الله رئیسی بود و مردم با حضور در تشییع جنازه باشکوه شهید جمهور قدردانی خود را از این خدمات اثبات کردند.

وی با مقایسه وضعیت کشور گفت: با یک حساب سرانگشتی می‌توان میزان خدمت رسانی در ۳۳ ماه خدمت رئیسی و ۱۰ سال قبل را در کشور مشاهده کرد و تمام کسانی که در مقام مقایسه درصدد تخریب دولت سیزدهم بودند بعد از شهادت ایشان چیزی جز شرمندگی عایدشان نشد.

استاندار اردبیل اضافه کرد: ما از شهید جمهور آموختیم که در مسیر خدمتگزاری هر کس با غیرخدا معامله کند بازنده است و رئیسی نیز در معامله با خدا نمره ۲۰ را هم از مردم ایران و هم در درگاه خداوند با مزد شهادت دریافت کرد.

در این مراسم که در سالن شهیدان نوعی اقدم دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد از قدرت حاج نوری، شاپور نوجوان و قدیر نوری قنبلانی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به عنوان نمایندگان خیرین سلامت اردبیل تجلیل شد.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر