به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، یحیی نجار قابل پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه کمیته فنی نظارت بر راهنمایان گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: ۱۶۵ راهنمای گردشگری دارای کارت در سطح استان اردبیل فعالی هستند و به برگزاری تورهای گردشگری مشغولند. وی با بیان اینکه با برگزاری دوره‌های آموزشی و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، یحیی نجار قابل پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه کمیته فنی نظارت بر راهنمایان گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: ۱۶۵ راهنمای گردشگری دارای کارت در سطح استان اردبیل فعالی هستند و به برگزاری تورهای گردشگری مشغولند.

وی با بیان اینکه با برگزاری دوره‌های آموزشی و فعالیت منظم کمیته فنی نظارت بر راهنمایان گردشگری تلاش می‌کنیم ظرفیت راهنمایان فعال استان را افزایش دهیم، افزود: با پنج نفر از متقاضیان دریافت کارت راهنمای گردشگری مصاحبه حضوری انجام شد و پرونده آنها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: از بین متقاضیان حاضر در این جلسه ۳ نفر در حوزه راهنمای طبیعت‌گردی داخلی و ۲ نفر در حوزه راهنمای فرهنگی بین‌المللی متقاضی کارت راهنمای گردشگری بودند.

نجار قابل خاطرنشان کرد: مصاحبه عملی و بررسی پرونده متقاضیان با توجه به نمره کتبی و سوابق آن‌ها با حضور اعضای کمیته در این جلسه انجام شد و در صورت کسب حدنصاب لازم متقاضیان کارت راهنمای گردشگری دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر