به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، آیت الله سیدحسن عاملی بعدازظهر دوشنبه در مراسم اختتامیه آئین جزخوانی و تجلیل از قاریان قرآن اردبیل اظهار کرد: مصونیت فرزندان از آسیب های اجتماعی مستلزم توجه والدین به تعالیم قرآن است. وی با اشاره به اینکه محافل و مجالس قرآنی عامل موثری در صیانت […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، آیت الله سیدحسن عاملی بعدازظهر دوشنبه در مراسم اختتامیه آئین جزخوانی و تجلیل از قاریان قرآن اردبیل اظهار کرد: مصونیت فرزندان از آسیب های اجتماعی مستلزم توجه والدین به تعالیم قرآن است.

وی با اشاره به اینکه محافل و مجالس قرآنی عامل موثری در صیانت فرزندان از آسیب های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به سمت تعالیم قرآنی مهم ترین اصل در توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه است.

امام جمعه اردبیل بر ضرورت توجه خانواده ها به قرآن اشاره کرد و افزود: قرآن نور بخش خانه ها است و باید خانواده ها در انس بخشیدن فرزندان با قرآن تلاش کنند.

آیت الله عاملی با اشاره به نقش مساجد در رسیدگی به مشکلات اهالی محلات گفت: مساجد باید در رسیدگی به مشکلات مردم پیشقدم باشند.

وی با ابراز خرسندی از اعزام مربیان قرآن به مدارس در مناطق حاشیه شهر اردبیل تصریح کرد: برای دستیابی به تربیت صحیح، قرآن باید با شیوه نوین و جذاب در مدارس و خانواده ها وارد شود.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر