به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، در هفته سی و سوم و ما قبل پایانی لیگ برتر فوتبال پرتغال، شامگاه یک شنبه تیم‌های پورتو و بوآویشتا در ورزشگاه خانگی پورتو به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با برتری ۲ بر یک به سود میزبان به پایان رسید. مهدی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، در هفته سی و سوم و ما قبل پایانی لیگ برتر فوتبال پرتغال، شامگاه یک شنبه تیم‌های پورتو و بوآویشتا در ورزشگاه خانگی پورتو به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با برتری ۲ بر یک به سود میزبان به پایان رسید.

مهدی طارمی لژیونر ایرانی پورتو در این دیدار کار را از روی نیمکت آغاز کرد و در حالی که بازی با تساوی بدون گل دنبال می‌شد در دقیقه ۵۹ وارد زمین شد تا برای آخرین بار با پیراهن پورتو در ورزشگاه «دراگائو» به میدان برود.

اما حضور او در میدان چندان خوش یمن نبود و در دقیقه ۶۰ بوآویشتا گل اول را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۴ اما اتفاق بدی برای میهمان افتاد و یکی از بازیکنان این تیم با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا بوآویشتا دقایق پایانی را ۱۰ نفره به کار خود ادامه دهد.

به دنبال این اخراج، حملات پورتو شدت گرفت و در دقیقه ۸۱ «جائو پدرو» بازی را به تساوی کشاند.

طارمی در دقیقه ۸۸ فرصت خوبی نصیبش شد و در محوطه شش قدم توپ به او رسید اما واکنش سریع دروازه بان حریف مانع از ورود توپ به دروازه شد.

طارمی در دقیقه ۵+۹۰ هم در محوطه جریمه صاحب توپ شد و قصد داشت با یک حرکت انفرادی دروازه حریف را باز کند اما ضربه او از بالای دروازه بیرون رفت.

این اما پایان کار نبود و در دقیقه ۸+۹۰ مهدی طارمی موفق شد با ضربه سر دروازه بواویشتا را باز کند تا نه تنها تیمش را به یک برد ارزشمند برساند بلکه در آخرین دیدارش در ورزشگاه دراگائو پیش از عزیمت به اینتر، وداع باشکوهی با هواداران داشته باشد.

اشک‌های او در انتهای بازی به سوژه کارگردان تلویزیونی و عکاسان تبدیل شده بود.

در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال پرتغال، اسپورتینگ با ۸۷ امتیاز قهرمانی خود را مسجل کرده و بنفیکا با ۷۹ امتیاز دوم است. پورتو با ۶۹ امتیاز سوم است و براگا با ۶۸ امتیاز در رده چهارم قرار دارد.

تیم سوم لیگ برتر پرتغال به طور مستقیم راهی لیگ اروپا می‌شود و تیم چهارم باید در پلی آف لیگ اروپا شرکت کند. به این ترتیب پورتو در صورتی که با گل ثانیه پایانی طارمی به گل نمی‌رسید برای صعود مستقیم به لیگ اروپا با دردسر بزرگی مواجه می‌شد.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر