مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: ارزش‌های زندگی عشایری با انعکاس جشنواره کوچ عشایر در رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حسن محمدی ادیب بعد از ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: زندگی عشایری بخشی از هویت زندگی ما در نقاط مختلف کشور است که با انعکاس جشنواره کوچ عشاری در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها ارزش‌های زندگی عشایری انعکاس داده شد.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره بین‌المللی کوچ عشایر شاهسون مغان روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت ماه در شهر جعفرآباد بیله‌سوار برگزار شد، افزود: این جشنواره با استقبال کم‌نظیر مردمی و انعکاس گسترده رسانه‌ای روبرو بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: پاسداشت ارزش‌های این نوع از زندگی و نمایش آن به عنوان یک ارزش و جاذبه گردشگری از جمله هدف‌های برگزاری جشنواره کوچ عشایر شاهسون مغان بود.

محمدی ادیب خاطرنشان کرد: پخش زنده جشنواره از شبکه‌های ملی و استانی با همکاری صدا و سیمای استان اردبیل یکی از اتفاقات خوبی بود که در انعکاس رسانه‌ای این رویداد افتاد.

وی ادامه داد: در دفعات مختلف از شبکه‌های خبر، دو و شبکه استانی سبلان جشنواره کوچ عشایر به صورت زنده روی آنتن رفت که این اقدام نیز شایسته تقدیر است.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر