نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ۸ وزیر در معرض استیضاح قرار دارند گفت: نسخه اقتصادی دولت جواب نداده و مردم از عملکرد دولت، مجلس و قوه قضاییه راضی نیستند.

به گزارش ندای شمالغرب اردبیل به نقل از تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این که اوایل ورودم به مجلس در این دوره لیستی از ۲۲ پروژه ملی استان که وضعیت آنها با اما و اگر روبرو شده بود را به استاندار دادم اظهار داشت: بعضی از این پروژه‌ها در مجلس و دولت حذف شده بود، بعضی متوقف بود و بعضی هم به کندی پیش می‌رفت.

وی افزود: قرار ما با استاندار این شد که این پروژه‌ها را فعال کنیم و راه بیندازیم.

حاجی بابایی عنوان کرد: در دورانی که پیش از قبول مسئولیت در وزارت آموزش و پرورش به عنوان نماینده مردم همدان در مجلس بودم حدود ۴۲ پروژه ملی را برای همدان در مجلس مصوب کردم که حدود ۲۰ مورد از آنها تمام شده بود و این لیستی که خدمت استاندار دادم شامل پروژه‌های باقی مانده بود.

وی با اشاره به این که یکی از این پروژه‌ها پروژه راه آهن همدان ملایر بود، گفت: این پروژه مصوب مجلس ششم و جز پروژه راه آهن غرب کشور بود که متوقف مانده بود، اما با همکاری استاندار و نمایندگان محترم استان با بودجه‌ای در حدود ۷۰ میلیارد تومان آن را راه انداختیم.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه‌ها، پروژه سد تالوار بود که چون زمان این پروژه  طولانی شده بود دو سد دیگر در بالا و پایین آن زدند و آب به تالوار نمی‌رسید با مشکلاتی که سر راه این پروژه بود ما در مجلس نام آن را به پروژه آبرسانی به شهر همدان تغییر دادیم که در حال حاضر این پروژه به دست قرارگاه خاتم الانبیا در دست احداث است و ۴۰ کیلومتر از آن باقی مانده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تکلیف دو پروژه دیگر به نام‌های پتروشیمی هگمتانه که در مجلس ششم کلنگ زنی شده بود و  پروژه پالایشگاه ابن سینا مصوب سفر مقام معظم رهبری به همدان را معین کردیم، تاکید کرد: این پروژه‌ها با مشکلاتی همراه بود که به حمدالله با رایزنی با وزیر نفت توانستیم آنها را به سمتی هدایت کنیم که به انتها برسد.

حاج بابایی از پروژه کلان شهر همدان مصوب سال ۸۸ به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های آن فهرست نام برد و گفت: با همکاری شورای شهر، شهردار و استاندار این پروژه را پرقدرت جلو می‌بریم.

پروژه بیمارستان اکباتان با تزریق ۵۰ میلیارد تومان بودجه، امسال افتتاح می‌شود

وی عنوان کرد: پروژه بیمارستان اکباتان که تقریبا متوقف بود با تزریق ۵۰ میلیارد تومان بودجه به آن طی دو سال گذشته امسال افتتاح می‌شود. همچنین بیمارستان امام خمینی نیز که ردیفش حذف شده بود با پیشنهاد و پیگیری‌های بنده در مجلس امسال و در هفته دولت به عنوان پروژه بیمارستان هزار تختخوابی امام خمینی کلنگ آن در باغ میوه زده می‌شود.

تالار ۵ هزار نفری همدان ساخته می‌شود/پروژه بیمارستان هزار تختخوابی امام خمینی(ره) در باغ میوه کلنگ‌زنی می‌شود.

وی از تالار ۵ هزاری نفری همدان در تپه مصلی به عنوان پروژه متوقف شده دیگری یاد کرد و گفت: این پروژه در حال مبادله موافقت نامه است. در گذشته یک میلیارد خرج آن شده بود و اعتباراتش به دلیل توقف به استان‌های دیگر می‌رفت که مجددا این پروژه کار خود را از سر گرفته است.

حاجی بابایی تصریح کرد: پروژه منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد را داشتیم که متوقف شده بود اما در این میان یک کار بزرگ انجام دادیم که آن هم احداث پالایشگاه نفت در این منطقه با همکاری بخش خصوصی است.

حاجی بابایی عنوان کرد: پردیس سینمایی که کلنگ آن در زمینی به متراژ ۱۵ هزارمتر مربع پشت میدان تره بار در سال ۸۸ زده شده هم با یک مشکل حقوقی روبرو بود. اما در پی آن هستیم که این مشکل را حل کنیم. همچنین بحث تاسیسات  فاضلاب و  آبرسانی منطقه گردشگری امامزاده محسن را پیگیری کردیم که دولت ۴ میلیارد تومان بودجه به آن اختصاص داد.

اختصاص بیش از ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت موزه هنرهای معاصر همدان

وی تصریح کرد: موزه هنرهای معاصر که برای ۷ سال متوقف بود هم از ۳ ماه قبل کار آن را شروع کردیم و ۵ میلیارد تومان امسال برای آن بودجه تصویب کردیم. موزه منطقه‌ای همدان نیز در تپه هگمتانه با زیربنای ۳۲ هزار متر مربع سال ۸۸ کلنگ خورد که تا الان متوقف بود، اما از یک ماه قبل کار آن آغاز شد و امسال ۱۸ و نیم میلیارد تومان برای تکمیل آن در مجلس تصویب کردیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مخزن موزه غرب کشور هم امسال افتتاح می‌شود، گفت: فاز اول پارک علم و فناوری هم با بودجه‌ای در حدود ۴ میلیارد تومان امسال در هفته دولت افتتاح می‌شود.

حاجی بابایی افزود: استخر بین المللی شنا و شیرجه را هم که در مجموعه مفتح بود پیشنهاد دادیم به محل استادیوم شش هزار نفری منتقل شود تا کار آن با سرعت بیشتری پیش برود.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های این فهرست پروژه منطقه ویژه مبتنی بر فناوری‌های برتر در کنار قطب‌های علمی و صنعتی کشور است. دولت در سال ۸۷ کشور را به ۵ قطب مهم اصفهان، تهران، شیراز، تبریز و مشهد تقسیم کرده بود که تمام فناوری‌ها باید به این ۵ قطب منتقل می‌شد، اما در سفر دولت به همدان در سال ۸۸ من پیشنهاد دادم این ۵ قطب به ۶ قطب تبدیل شود که دولت مصوب کرد. مجلس هم مصوب کرد. اما وقتی رفتم به آموزش و پرورش، آقایان در دولت،  همدان و ۲ شهر دیگر را حذف کردند اما بنده با پیگیری‌های مکرر همدان را به این اولویت‌ها اضافه کردم و در حال حاضر ۵۰۰ هکتار زمین را به این پروژه اختصاص دادیم.

وی عنوان کرد:با پیگیری‌های صورت گرفته ردیف بودجه پروژه‌های برقی کردن راه آهن تهران همدان ، احداث راه آهن زنجان از طریق بیجار به همدان، راه آهن ملایر به بروجرد، زورخانه بین المللی همدان، تاسیسات فاضلاب فامنین، بنیاد بوعلی سینا نیز امسال در مجلس تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: چند پروژه ورزشی از جمله پروژه تخصصی سعیدیه، استخر شنای بانوان همدان، ۲ استخر مدرن برای آموزش و پرورش که ۴ میلیارد برای آن تصویب شد و چند استخر در شهرستان‌های استان که همگی متوقف بودند با پیگیری‌های صورت گرفته در مجلس صاحب ردیف بودجه شدند و از  امسال مجددا کار احداثشان آغاز شده است.

حاجی بابایی در ادامه این نشست گریزی هم به وضعیت اقتصادی کشور زد و گفت:  یکی از دلایل مشکلات اقتصادی کشور سو مدیریت است. دلیل دیگر تحریم‌های بی‌سابقه امریکا است و دلیل سوم فشارهای روانی است که از بیرون و داخل کشور به جامعه القا می‌کنند.

وی عنوان کرد: در این رابطه  کار دولت، کار قوه قضاییه و کار مجلس را مطلوب نمی‌دانم.

در شرایط فعلی کشور روسای قوا باید هر هفته برنامه‌های خود را به مردم اعلام کنند

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در چنین موقعیت‌هایی رییس جمهور، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس هر هفته باید برنامه‌های خود را به مردم اعلام کنند.

حاجی بابایی با اشاره به این که الان وقت کار سیاسی، سنگ اندازی و گرو کشی نیست گفت: مواضع من در این مورد شفاف است. من اولین کسی بودم که اعلام کردم کسی نباید سخن از رفتن رئیس جمهور بزند. البته من به کار رئیس جمهور نقد دارم اما این که فقط دولت را نشانه بگیریم بازی در زمین دشمن  است. اما از این که از رئیس جمهور سوال شود پشتیبانی می‌کنم.

 ۸ وزیر در معرض استیضاح قرار دارند /امروز رئیس تیم اقتصادی دولت معاون اول است و باید جواب بدهند

حاجی بابایی تاکید کرد: در حال حاضر ۸ وزیر در معرض استیضاح قرار دارند و در فراکسیون‌ها و کمیسیون‌ها در حال جمع بندی هستیم که استیضاح چه وزیری انجام بپذیرد.

وی عنوان کرد: در این شرایط اقتصادی احترام به مردم این است که رئیس جمهور چند وزیر را جابجا کنند. امروز رئیس تیم اقتصادی دولت معاون اول است و باید جواب بدهند. اما باید بگویم نسخه دولت در این زمینه جواب نداده است.

وی تصریح کرد: از زمان اعلام دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توسط آقای جهانگیری ۳۲ میلیارد دلار ثبت سفارش داشتیم که ۱۱ میلیارد دلار آن را  دولت پرداخت کرده است. یارانه‌ای که دولت برای این مبلغ داده ۵۰ هزار میلیارد تومان است و این در شرایطی است که کل یارانه مردم در طول یکسال ۴۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی با تاکید بر این که دولت باید لیست کسانی که۱۱ میلیارد دلار را گرفتند اعلام کند گفت: امروز جنگ اقتصادی است و عملیات دست دولت است و مجلس باید حمایت و در عین حال نقد کند.

مردم نظامشان را دوست دارند اما از قوای مجریه، مغنته و قضاییه  راضی نیستند

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: مردم نظامشان را دوست دارند اما از قوای مجریه، مغنته و قضاییه  راضی نیستند.

وی در رابطه با عملکرد استاندار همدان گفت: من تا به حال به وزیر کشور نگفتم استاندار بماند یا نماند اما هر استانداری در همدان باشد در این شرایط باید از آن حمایت بکنم.

درخصوص آمار بیکاری همدان با استاندار اختلاف نظر دارم/ به وزیر شور نگفته‌ام استاندار بماند یا برود

حاجی بابایی با اشاره به این که در موارد زیادی از جمله آمار بیکاری با استاندار اختلاف نظر دارم تصریح کرد: از هر استانداری در همدان حمایت کردم و می‌کنم.

وی با تاکید بر این که در استان همدان حاشیه و حاشیه سازی نیست افزود: نمایندگان استان همه تلاش خود را می‌کنند و هارمونی خوبی داریم.

حاجی بابایی با بیان این که شان من نیست تشتک بگذارم که فلان مدیرکل یا فلان وزیر برود عنوان کرد: عملکرد من در مجلس به دلیل مدیریت فراکسیون ولایی و به دلیل مدیریت برخی مسائل با کسی که می‌خواهد یک تنه عمل کند فرق دارد.

در استیضاح ربیعی هم مجلس استیضاح شد هم وزیر و هم اخلاق/برخی از مسئولان از خدا نمی‌ترسند لااقل از مردم بترسند

حاجی بابایی بیان این که تا به امروز دنبال بدنام کردن کسی نبودم  تصریح کرد: در استیضاح ربیعی هم مجلس استیضاح شد هم وزیر و هم اخلاق. من تذکر دادم اگر مسائلی که مطرح شد درست است باید پیگیری شود و اگر خلاف است برخورد شود.

وی افزود: صحبت‌هایی در این استیضاح مطرح شد که ناراحتی مردم را در پی داشت. ما استیضاح را برای اخلاق و کارآمدی انجام می‌دهیم. البته  من شخصا رو شدن تخلف مسئولان را مبارک می‌دانم. برخی از مسوولان از خدا نمی‌ترسند لااقل از مردم بترسند.

رئیس فراکسین ولایی مجلس با اعلام این که کسی که در جمهوری اسلامی مسئول شد چون از رانت برخوردار می‌شود نباید کار اقتصادی انجام دهد گفت: رهبری فرمودند کسی که در جمهوری اسلامی مسئول باید از شهوات مشروع خود کوتاه بیاید تا مردم او را بپذیرند.

وی که به کمپین فرزندان مسئولین چه کاره هستندپیوسته در این رابطه هم گفت: پسر بزرگ من دکترای عمران دارد که الان طلبه هستند. پسر دوم فوق لیسانس مکانیک از دانشگاه دارد و ایشان هم طلبه هستند. دخترم دانش آموز  است. عروس بزرگم دکترای داروسازی از دانشگاه تهران دارد و عروس دیگرم فوق لیسانس کامپیوتر دارد که هردو خانه دار هستند. همسرم هم معلم است.

حاجی بابایی با اشاره  به این که مردم به من سرمایه و جایگاه دادند و دوست دارم این جایگاه را برای همدان هزینه کنم عنوان کرد: تعصب حزبی و گروهی ندارم. اما اصول دارم. ولایت برای من حرف  اول و آخر را می‌زند.

وی در رابطه با بودجه مصوب رویداد همدان_۲۰۱۸ و محقق شدن این بودجه نیز گفت: در مجلس ۱۰ میلیارد تومان برای این رویداد تصویب کردیم. در جلسه با معاون اول رئیس جمهور،  سازمان برنامه بودجه گزارش داد و گفت ۹۰ درصد از این بودجه را تخصیص دادیم و ۴ میلیارد و ۵۰۰ تومان تا الان پرداخت کردیم.

وی در رابطه با مشکلات باشگاه پاس همدان هم گفت: وقتی می‌گوییم همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است باید این صحبت در کشور نمایان شود و این موضوع جنبه‌های متفاوتی دارد یک بار جنبه اش رویداد همدان ۲۰۱۸ است، یک بار حاج قاسم سلیمانی است که میاید در همدان از اینجا حرف نظام را به تمام دنیا می‌زند، یک بار جشنواره پویانمایی و یک بار هم تیم فوتبال پاس است.

بخاطر تیم پاس دولت چندین میلیارد تومان در همدان سرمایه‌گذاری انجام داده است

حاجی بابایی افزود: من نیاز همدان می دانم که تیم فوتبال پاسی وجود داشته باشد که در کشور هر هفته مسابقه این تیم پخش شود. همین پاس که شما می‌گویید خرید امتیاز آن برای همدان هزینه داشته به خاطر این تیم دولت چندین میلیارد تومان در همدان سرمایه‌گذاری انجام داده و ورزشگاه‌ها و زیرساخت‌های ورزشی ایجاد کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما چه بپذیریم و چه نپذیریم در این کشور و در دنیا فوتبال یک جایگاه ویژه‌ای دارد. من تلاش کرده ام که پاس در همدان بماند. می‌دانم مدیریت در این چند ساله در این تیم درست نبوده اما من چند سال است که نه عضو هیئت مدیره پاس هستم و نه دخالت مدیریتی می کنم و تنها از این تیم حمایت می کنم اما دوستان دیگر در هیئت مدیره باید جوابگوی مشکلات مدیریتی باشند. بنده از تمام رشته‌ها مثل کشتی، والیبال هر جا که لازم باشد حمایت می کنم.

وی افزود: آن شب هم در برنامه ۹۰ وقتی فردوسی پور به همدان حمله کرد همه موبایل‌ها را خاموش کرده بودند و هیچکس حاضر نبود جواب بدهد و من ناگزیر از طرف همدان جواب دادم که بحمدالله خوب هم بود و الان هم همه جمع بندی کرده‌اند که کار خوبی بود.

وی با اشاره به این که هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور داریم عنوان کرد: بحث اول کشور در این شرایط این است که کارخانجات را از نقدینگی نجات دهیم. اما متاسفانه بانک‌ها در این وضعیت نقش دلال را دارند و ساختارشان غلط است و امیدواریم از دلالی به سمت سرمایه گذاری بروند.

آموزش و پرورش ۱۹۴ هزار معلم کم دارد

وزیر اسبق آموزش و پرورش در رابطه با وزارت آموزش و پرورش و کمبود نیرو در این وزارتخانه هم گفت: بعد از پایان دوره وزارتم در آموزش و پرورش آقایان گفتند ۱۵۰ هزار نیروی مازاد داریم تا وزارت بنده را زیر سوال ببرند اما این اشتباه یقه خود آنها را گرفت و دولت از ۵ سال قبل به آنها گفت شما نیروی مازاد دارید و در حال حاضر ۱۹۴ هزار معلم کم دارند و اگر استخدام زمان ما نبود الان نصف مدارس کشور تعطیل بود.

وی تاکید کرد: با اینحال من دارم به آموزش و پرورش کمک می‌کنم تا مشکلات حل شود اما دنبال استیضاح وزیر نیستم.

حاجی بابایی افزود: ۳۱ هزار نیرو در آموزش و پرورش داریم که ۵ سال کار کردند و باید استخدام شوند و دنبال تصویب آن در مجلس هستیم اما در ۲ سال گذشته ۲۸ هزار نفر به صورت شرکتی به آموزش و پرورش اضافه شدند.

حاجی بابایی تاکید کرد: اساسا آموزش و پرورش ما با مشکل جدی روبرو است. آموزش وپرورس دنبال خصوصی سازی است و در برخی مناطق تهران مدرسه دولتی دیگر نیست،  اما ما مخالف هستیم؛ چرا که بر اساس قانون آموزش و پرورش باید رایگان باشد.

وی در رابطه با رینگ سوم شهر همدان نیز گفت: با توجه به همه پروژه هایی که برای همدان تعریف شده شهر همدان باید بزرگ شود. رینگ سوم باید احداث شود که کسی بی‌ربط زمین خرید و فروش نکند.

حاجی بابایی بزرگترین ظلم به مردم  شهر همدان را کاهش محدوده شهر  دانست و گفت: رینگ سوم شهر به صورت ۳۶۰ درجه نیست بلکه به گونه ای طراحی شده تا با اجرای آن از زمین فروشی جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: حریم همدان ۳۲ هزار متر و فاقد صاحب است و شهرداری هم نمی تواند این محدوده را مدیریت کند.

انتهای پیام/م