معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: چهار خطه کردن محورهای مواصلاتی استان اردبیل یکی از برنامه‌های استان در کاهش تصادفات جاده‌ای محسوب می‌شود.

مسعود امامی‌یگانه بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات پروژه های عمرانی شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار اظهار داشت:  چهار خطه کردن محورهای مواصلاتی استان اردبیل یکی از برنامه‌های استان در کاهش تصادفات جاده‌ای محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که تامین اعتبارات ملی برای اجرای پروژه چهار خطه پارس‌آباد – سربند اولویت اساسی است بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی در این زمینه نهایت همکاری و مشارکت را با ما داشته باشند و در راستای جابه‌جایی تاسیسات مسیر پروژه اهتمام جدی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه چهار خطه پارس‌آباد – سربند اختصاص یافته و هم‌اکنون عملیات اجرایی آن با ۳۰ درصد در حال اجرا است و تصفیه خانه پارس‌آباد نیز با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی به پیمانکار مربوطه واگذار می‌شود.

امامی‌یگانه تصریح کرد: امر کاهش تصادفات جاده‌ای به خصوص در سالی که متاسفانه اردبیل آمار متوفی بسیاری در جاده‌های استان داشت یک امر مهم و حائز اهمیت است که امیدواریم در این زمینه اقدامات لازم و مربوطه در کم‌ترین زمان ممکن انجام شود تا شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای استان اردبیل باشیم.

وی بیان کرد: اجرای پروژه  تعریض محور بیله سوار – سه راهی گوگ تپه نیز از دیگر مواردی است که برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه مبنای کار قرار گرفته و امسال توسعه برنامه‌های عمرانی و راهداری با روند مناسبی ادامه دارد که انتظار می‌رود با تزریق مابقی اعتبارات سرعت این برنامه‌ها افزایش یابد.

انتهای پیام/