به گزار پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از العربیه، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که جنگ میان اوکراین و روسیه که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در سطح جهان هستند به بحران غذایی در آفریقا و خاورمیانه در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده، منجر خواهد شد. رئیس جمهوری فرانسه افزود: […]

به گزار پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از العربیه، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که جنگ میان اوکراین و روسیه که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در سطح جهان هستند به بحران غذایی در آفریقا و خاورمیانه در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده، منجر خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه افزود: همه کشورهای اروپایی باید مسئولیت کمک ‌رسانی در این مساله را بر عهده بگیرند.

سخنان ماکرون در حالی مطرح شد که صندوق بین المللی توسعه کشاورزی سازمان ملل هم هشدار داده که جنگ اوکراین افزایش قیمت مواد غذایی و کمبود کالاهای اساسی در بخش های وسیعی از آسیای میانه، خاورمیانه و شمال آفریقا را باعث شده است.

این صندوق اعلام کرد که جنگ اوکراین بر قیمت کالاهای خرد از جمله مواد غذایی در برخی از فقیرترین کشورهای جهان تاثیر می‌گذارد و بحران اوکراین به مثابه یک تراژدی برای فقیرترین کشورهای جهان و مردمان حاشیه نشین خواهد بود.

روسیه و اوکراین از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گندم به بسیاری از کشورهای عربی و آفریقایی به حساب می‌آیند.

انتهای پیام/

منبع