به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سید حامد عاملی عصر سه‌شنبه به همراه اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره یک و ۲ اردبیل اظهار کرد: تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان در سال‌های گذشته به دلیل عدم حمایت کافی از سوی مسئولان اجرایی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سید حامد عاملی عصر سه‌شنبه به همراه اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره یک و ۲ اردبیل اظهار کرد: تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان در سال‌های گذشته به دلیل عدم حمایت کافی از سوی مسئولان اجرایی و بانک‌ها به حالت بلاتکلیف درآمدند که باید هر چه سریع‌تر به چرخه تولید بازگردند.

وی رویکرد دولت سیزدهم را رویکرد حمایت همه‌جانبه از صنعتگران و تولیدکنندگان با پرداخت تسهیلات و تأمین زمین برای طرح‌های توسعه‌ای اعلام کرد و گفت: یکی از واحدهایی که امسال به چرخه تولید باز می‌گردد، واحد تولید کاغذ از سنگ است که فاز اول این مجموعه با پرداخت تسهیلات بانکی امسال در چرخه فعالیت قرار خواهند گرفت.

استاندار اردبیل تصریح کرد: مجموعه تولید لوله‌های پلی‌تلن نیز که با تکنولوژی‌های نو و به شکل نانو تولید می‌شود، مورد حمایت جدی است تا این مجموعه نیز با پشتیبانی و حمایت‌های لازم از سوی سرمایه‌گذار آماده فعالیت و ایجاد اشتغال برای بیکاران است.

عاملی افزود: در بازیدی که امروز از شهرک صنعتی شماره یک و ۲ اردبیل داشتیم، عمده سرمایه‌گذاران و کارآفرینان انتظار دارند تا زمین مورد نیاز برای طرح‌های توسعه‌ای و تسهیلات مناسب تأمین شده و در کنار آن امکان صادرات محصولات نیز فراهم آید.

وی یکی دیگر از واحدهای در حال احداث را تولید شیرآلات صنعتی نفت و گاز در اردبیل اعلام کرد و ادامه داد: این مجموعه نیز می‌تواند زمینه تولید و صادرات انواع محصولات استاندارد را با برند مشخص فراهم کند.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا در سالی که مزین به «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» است در کنار حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی نوآور، خلاق و دانش‌بنیان، تولید محصولات در حوزه‌های مختلف نیز مورد توجه قرار گرفته و موانع پیش روی آنها برداشته شود.

وی تنها راه نجات توسعه استان را در ابعاد مختلف به همراه ایجاد اشتغال برای بیکاران، توجه به تولید اعلام کرد و گفت: سعی بر این است تا حرکت تحول‌آفرین در این بخش به نتیجه برسد.

استاندار اردبیل به بازدید از واحد تولید محصولات فلزی و همچنین بلور، شیشه و کریستال نیز در اردبیل اشاره کرد و افزود: این مجموعه تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی در حال اجراست که در فاز نهایی می‌تواند اشتغال یک‌هزار نفر را فراهم کند.

انتهای پیام/

منبع