علی نوبخت در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: عملیات خرید تضمینی گندم به عنوان بزرگترین خرید تضمینی دولت از ۱۵ خردادماه در مناطق شمالی استان اردبیل آغاز شده و کار خرید تا آخر شهریورماه ادامه پیدا می‌کند. وی از تدارک ۴۴ مرکز خرید برای سهولت کار تحویل گندم کشاورزان به مراکز […]

علی نوبخت در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: عملیات خرید تضمینی گندم به عنوان بزرگترین خرید تضمینی دولت از ۱۵ خردادماه در مناطق شمالی استان اردبیل آغاز شده و کار خرید تا آخر شهریورماه ادامه پیدا می‌کند.

وی از تدارک ۴۴ مرکز خرید برای سهولت کار تحویل گندم کشاورزان به مراکز خرید غله و تعاون روستایی خبر داد و تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا در کوتاهترین زمان مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو گندم خریداری شده را به حساب زارعان پرداخت کنیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ هزار تن گندم کشاورزان مربوط به سال گذشته با اصلاح قیمت انجام شده خریداری و در چرخه مصرف قرار گرفته است.

نوبخت افزود: تلاش ما بر این است تا بهترین و کیفی‌ترین گندم خریداری شده را ذخیره‌سازی و تحویل مراکز تولید آرد کنیم تا در چرخه مصرف مردم به عنوان قوت غالب قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با هدف جلوگیری از دلال‌بازی و خرید و فروش غیرمجاز بر اساس اصلاح قانون قاچاق هرگونه نقل و انتقال و خرید و فروش گندم در استان بدون مجوز ممنوع است.

نوبخت اضافه کرد: اقدام کشاورزان برای نگهداری غیرمجاز این محصول مصداق قاچاق محسوب می‌شود و برای جلوگیری از این کار باید تمامی افرادی که اقدام به نگهداری گندم در انبار شخصی می‌کنند باید میزان آن را در سامانه انبار و جامع تجارت به ثبت رسانده و این کار را از طریق سامانه مورد نظر انجام دهند.

وی بیان کرد: حمل و نقل گندم نیز حتی به صورت داخل استانی بدون مجوز و تعیین نشدن مبدأ و مقصد ممنوع بوده و تابع شرایط قاچاق خواهد بود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل ادامه داد: تلاش ما بر این است تا با خرید به موقع گندم کشاورزان بتوانیم در همه شهرستان‌های استان عملیات نگهداری و تحویل گندم با کیفیت را به کارخانه‌های آرد انجام دهیم.

انتهای پیام/

منبع