صولت، مدیرکل تعاون روستایی اردبیل گفت: با بهره‌برداری از پایاب ۴۵ هزار هکتاری سد خداآفرین ظرفیت تولید و استحصال محصولات کشاورزی و زراعی در مغان به بیش از یک میلیون تن می‌رسد.

حمید صولت در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، ضمن اشاره به بهره‌برداری از پایاب ۴۵ هزار هکتاری سد خداآفرین اظهار کرد: با اجرایی شدن این طرح زیربنایی در کنار افزایش تولید و فرآوری محصولات تلاش بر این است تا از خرد شدن اراضی جلوگیری شده و به نوعی سیستم مدرن آبیاری با فعالیت بیش از ۱۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه سانتریفیوژ به فرآیند کیفی برسد.

وی تصریح کرد: البته در کنار این زیرساخت‌ها ما در پایاب سد خداآفرین برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم تا با هدف تقویت زنجیره ارزش، از خام‌فروشی محصولات جلوگیری شده و به نوعی با بازاریابی مناسب و برندینگ محصولات تولید شده متناسب با استانداردهای جهانی و بین‌المللی به کشورهای همسایه صادر شود.

مدیرکل تعاون روستایی اردبیل گفت: با این هدف‌گذاری که با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به انجام می‌رسد، برای همیشه پرونده خام‌فروشی محصولات در شمال استان اردبیل بسته شده و پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان جدیدی از تولید متنوع و با کیفیت محصولات به وجود می‌آید.

صولت ضرورت تقویت نظام بهره‌برداری درست و اصولی را در اراضی پایاب سدها به ویژه سد خداآفرین، عمارت و سایر سدهای در حال تکمیل را یادآور شد و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا با تشکیل تعاونی‌های تولید روستایی این اراضی و صاحبان آنها را در یک مجموعه اقتصادی تحت پوشش ببریم تا امکان تأمین ارزش افزوده بیشتر و تولید با توانمندی گسترده در سطح استان به نفع کشاورزان فراهم‌ آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در همین راستا نظام بهره‌برداری با رویکرد توسعه صنایع کوچک و متوسط مورد توجه قرار گرفته و در کنار آن با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی سعی بر این است تا زنجیره تولید مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

مدیرکل تعاون روستایی اردبیل با ابراز خرسندی از توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در سطح استان اضافه کرد: در سال‌های اخیر و با تلاش مسئولان استانی ظرفیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان به بیش از ۲۰۰ هزار تن افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود این ظرفیت تا دو سال آینده نیز دو برابر ارتقا یابد.

انتهای پیام/