بارش برف ۶ سانتیمتری در آلوارس سرعین؛ اردبیل رخت سفید برتن کرد+تصاویر - پایگاه خبری و اطلاع رساني آذرمغان گرمی
بارش برف ۶ سانتیمتری در آلوارس سرعین؛ اردبیل رخت سفید برتن کرد+تصاویر
شناسه خبر : 938 | تاریخ انتشار : 07 دی 1397 - 19:48 |

در هفتمین روز از فصل زمستان اردبیلی‌ها شاهد بارش برف بودند که این امر خوشحالی کشاورزان را به دنبال داشته و اختلالاتی نیز در رفت و آمد همشهریان به وجود آورده‌ است.

در هفتمین روز از فصل زمستان اردبیلی‌ها شاهد بارش برف بودند که این امر خوشحالی کشاورزان را به دنبال داشته و اختلالاتی نیز در رفت و آمد همشهریان به وجود آورده‌ است.

بارش برف که بیشتر مناطق استان را در برگرفته هم‌اکنون ادامه دارد و در بسیاری از مناطق به صورت برف است.

امروز با بارش برف شاهد کاهش دمای هوا در مناطق مختلف استان هستیم که این امر خانواده‌های اردبیلی را خانه‌نشین کرده و خانواده‌ها در کنار خانواده‌هایشان روزی گرم را سپری کنند.

امروز اکیپ راهداری و پلیس راه در جاده‌های مواصلاتی استان مستقر بودند و آماده ارائه خدمات در جاده‌ها هستند و شبانه‌روز برای امنیت و حفاظت جاده‌ها و تامین امنیت گردشگران تلاش می‌کنند.

بارش برف در اردبیل امروز با کاهش دما همراه بود و دانش‌آموزان اردبیلی این جمعه را با روز برف شروع کرده و مشغول برف بازی هستند.

بارش برف سبب لغزندگی جاده‌ها و معابر شد که این امر بسیاری از رانندگان در معابر شهری را گرفتار کرد که با حضور نیروهای خدمات‌رسانی رانندگان به مسیر خورد ادامه دادند.

بارش برف ۶ سانتی‌متری در آلوارس سرعین

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: بارش برف امروز بیشتر مناطق مرکزی و جنوبی و مشگین‌شهر را در برگرفته و بیشترین بارش برف در اردبیل مربوط به آلوراس سرعین با ۶ سانتی‌متر گزارش شده است.

علی دولتی‌مهر افزود: هم‌اکنون بارش برف در شهرستان‌های اردبیل ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود بارش برف در برخی مناطق اردبیل به ۱۰ سانتی‌متر برسد که این وضع سبب خوشحالی کشاورزان می‌شود.

وی بیان کرد: بارش برف در شمال استان نیز گزارش شده و در خخلال نیز بارش باران گزارش شده و بیشترین مقدار باران به ۱۵ میلی‌متر مربوط به این شهرستان است.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی شده شاهد بارش خوب برف در استان باشیم و بعد از مدتها اردبیل یک روز برفی و سرد را تجربه کرد و هم‌اکنون در فرودگاه اردبیل شاهد بارش برف هستیم.

تردد در محور اسالم – خلخال با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

رئیس پلیس راه استان اردبیل اظهار کرد: تردد در محور اسالم – خلخال با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

سرهنگ حجت فتاحی با اشاره به این که در حال حاضر بارش برف محورهای اردبیل – آستارا، اردبیل – سراب و اردبیل – مغان را در برگرفته است افزود: سطح جاده‌های مواصلاتی استان خیس و لغزنده است و هوشیاری رانندگان و به همراه داشتن زنجیر چرخ نیاز اساسی است.

وی اظهار کرد: از رانندگان و مسافرانی که قصد تردد در جاده‌های مواصلاتی دارند انتظار داریم خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند تا در جاده‌ها مشکلی پیش نیاید.

فتاحی از آمادگی پلیس راه استان و دستگاه‌های مربوطه در جاده‌های استان خبر داد و بیان کرد: ما آماده خدمات‌رسانی در جاده‌های مواصلاتی برای رانندگان و مسافران هستیم.

فتاحی با اشار به این که نداشتن زنجیرچرخ همراه با جریمه خواهد بود افزود: اگر راننده‌ای زنجیرچرخ نداشته‌اند ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شود که از رانندگان انتظار داریم برای حفظ جان هموطنمان زنجیر چرخ را به همراه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه امروز یک تصادف فوتی در جاده‌های استان گزارش شد که این تصادف در محور اردبیل – خلخال بود که یک دستگاه سواری با یک کامیون برخورد داشت و یک نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

فتاحی بیان کرد: از رانندگان تقاضا داریم در جاده ای استان مبنای کار قرار دهند تا هیچ گونه حادثه تلخی در جاده‌های استان پیش نیاید.

سامانه بارشی از فردا از اردبیل خارج می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: سامانه بارشی از فردا از اردبیل خارج می‌شودرو شاهد هوای سرد در استان خواهیم بود.

دولتی مهر از کاهش ۵ تا ۲۰ درجه دما خبر داد و افزود: امروز و فردا هوای سرد را در استان تجربه می‌کنیم.

امروز رخت سفید بر تن بست و بعد از مدت‌ها شاهد بارش زیاد برف بودیم که این امر خوشحالی کشاورزان و دانش‌آموزان را به دنبال داشت و انتظار می‌رود در این روز برفی رانندگان نکات ایمنی را رعایت کنند تا خاطرات خود را در این روزها به خاطرات تلخ تبدیل نشود.

گزارش از اکبر رزمی

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

    محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.

گالری تصاویر مشابه