رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان گرمی گفت: رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان گرمی از جابه جایی 57هزار تن کالا در 5 ماهه امسال در این شهرستان خبرداد.

به گزارش آذرمغان،‌صدیف فرمان در بازدید از شرکت حمل و نقل این شهرستان با بیان اینکه عمده کالاهای جابه جا شده گوجه،گندم، سویا و میوه است گفت: این کالاها توسط ۳۵۰ ناوگان جهت مصرف عموم به سطح استان و استان های همجوار حمل شده است.
وی با اشاره به اینکه دو شرکت حمل ونقل کالا وبار درشهرستان گرمی فعال هستند افزود:دو پایانه مسافربری نیز در شهرستان گرمی در حال ارائه خدمات به مردم ومسافرین هستند که در ۵ ماهه نخست امسال ۳۷ هزار و ۴۹۵ نفر مسافر ازپایانه های مسافری این شهرستان جابه جا شده اند.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان گرمی در جهت ارتقای ضریب ایمنی راه از بکار گیری حدود هزارتن آسفالت سرد و گرم برای لکه گیری محورهای مواصلاتی این شهرستان در مدت یاد شده خبرداد و اظهار کرد:در ۵ ماه گذشته راهداران زحمتکش شهرستان گرمی ۵۱۰ کیلومتر از راه های روستایی وشنی را تیغ زنی و حریم زنی انجام داده اند.
فرمان با بیان اینکه جهت اصلاح دید رانندگان ۴ هزار و ۸۰۰ متر مکعب ترانشه برداری توسط راهداران این شهرستان انجام شده است تصریح کرد:در ۵ ماهه امسال ۹۸۰ متر مکعب از راه روستایی و جاده قدیم شهرستان گرمی ریزش برداری شده است.
وی در جهت ارتقای ایمنی محورها خط کشی ۲۵ کیلومتر از راه های اصلی وفرعی ،نصب علایم برروی ۶۰ عدد از گاردریل ها وتعویض ۸۹ عدد علائم فرسوده در جاده های این شهرستان را یادآورشد و گفت:ایجاد ۱۴۰ مورد دپوی خاکی در محل پرتگاه ها ،تعمیر ۲۵۰ شاخه گاردریل واصلاح حفاظ روی پل ها توسط راهداران شهرستان گرمی انجام شده است.
رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان گرمی با بیان اینکه راهداری این شهرستان مسئولیت نگهداری ۹۷۰ کیلومتر از راه های ارتباطی شهرستان گرمی را برعهده دارد گفت:از این مقدار ۱۱۸ کیلومتر راه اصلی ۷۰، کیلومتر راه فرعی ،۷۳۷ کیلومتر راه روستایی و شنی و۴۵ کیلومترنیز راه مرزی است که راهداران پرتلاش این شهرستان با حضور شبانه روزی در جاده ها در جهت حفظ وصیانت از سرمایه ملی در حال تلاش و فعالیت هستند.