سرپرست ورزش و جوانان شهرستان گرمی بیان کرد: سالن‌های ورزشی فعال در سطح شهرستان ۱۰ سالن است که ۳ مورد زیر نظر اداره و ۷ مورد به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش آذرمغان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل، نشست صمیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با روسای ادارات شهرستان های تابعه برگزار و دراین جلسه حاضرین به بیان مشکلات خود پرداختند .

برادران معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به بیماری کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی گفت : تمامی شهرستان ها بحث چالش ورزش در خانه‌را جدی بگیرند چرا که این امر هم به ورزش کمک می کند و هم وزارت ورزش و جوانان تاکید ویژه دارد .
او با بیان اینکه امسال هم مثل سالهای گذشته المپیاد برگزار می شود ادامه داد : متاسفانه سالهای گذشته اردبیل در این المپیاد جایگاه خوبی کسب نکرده و باید امسال همه شهرستانها و هیات تیم قوی آماده کنند تا اردبیل به جایگاه واقعی خود برسد .
برادران افزود: درسال گذشته شهرستان های بیله سوار ، پارس آباد و اردبیل افزایش تعداد بیمه شده داشته که درمراسمی تجلیل خواهد شد .
نگاهی معاون فرهنگی و امور جوانان ادارت کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه تمامی شهرستان ها باید طرح ملی “همت جوانانه و کمک مومنانه” اهتمام داشته باشند گفت : باید ستاد ساماندهی به ریاست فرمانداران تشکیل و در خصوص این طرح برنامه ریزی شود. البته باید تمامی اقدامات با رعایت نکات بهداشتی انجام گیرد .
او بااشاره به اینکه باید جوانان را برای ایجاد سازمان مردم نهاد ترغیب کنیم ادامه داد : توانایی ، فکر و خلاقیت جوانان به هیچکس پوشیده نیست و باید شهرستان ها تلاش کنند سازمان های مردم نهاد درحوزه های مهم را ایجاد کنند.
سلطانی رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت : باید ورزش همگانی بانوان جدی گرفته شود و برای جلب بانوان هم به ورزش همگانی و قهرمانی تمامی شهرستان ها برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشند.
او افزود: در شهرستان های استان رشته های مستعد شناسایی و برای توسعه همان رشته در حوزه بانوان برنامه ریزی شود تا با تربیت ورزشکاران در آینده شاهد افتخارآفرینی این بانوان درسطح جهانی و کشوری شویم‌.همچنین تشکیل سازمان های مردم نهاد در حوزه ورزش و بخش بانوان در اولویت قرار گیرد.
دراین جلسه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل گفت : قطعا انتصاب فردی از پیکره جامعه ورزشی جهت تصدی مدیریت ورزش استان به جهت آشنایی با مشکلات و دغدغه های قهرمانان آرزوی دیرینه جامعه ورزش بوده است. به لطف و اتکال خدا با انتخاب دکتر سجاد انوشیروانی، قهرمان المپیک و جهان، راه پیشرفت و توسعه ورزش استان اردبیل بیش از پیش با گام هایی استوار ادامه یابد.
پیله ور افزود: شهرستان اردبیل با ۳۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و میزبانی از سه رویداد بین المللی در دو سال اخیر، بیشترین تعداد دعوت به اردوی تیم ملی را در استان داشته که نشان از زحمات بی وقفه هیات های ورزشی شهرستان اردبیل می باشد. اردبیل با راه اندازی ایستگاه های صبحگاهی و عصرگاهی، جشنواره ورزش های محلات، همایش های کودکان و با برگزاری بیش از ۵۰۰ رویداد، جشنواره و همایش در سال نقش بسزایی در پیشرفت توسعه ورزش های همگانی در استان داشته است که انتخاب استان اردبیل به عنوان رتبه برتر در بحث ورزش های همگانی کشور در سال ۹۷، یکی از افتخارات ورزش همگانی شهرستان اردبیل بوده است.
ابراهیمی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمی گفت : در سطح شهرستان ۳۸ هیات ورزشی فعال داریم که در سال گذشته ۲ هزار ورزشکار بیمه شده اند . استادیوم فوتبال این شهرستان غیر فعال است و این درحالیست که تمامی کارها انجام شده فقط چمن باید خریداری شود .
سرپرست ورزش و جوانان شهرستان گرمی بیان کرد : سالن های ورزشی فعال درسطح شهرستان ۱۰ سالن است که ۳ مورد زیر نظر اداره و ۷ مورد به بخش خصوصی واگذار شده است .
سرپرست ورزش و جوانان شهرستان خلخال گفت : در حال حاضر در این شهرستان ۳۴ هیات ورزشی فعال داریم که ۴۵ هزار و ۴۵ نفر از ورزشکاران سازمان یافته اند .
طالبپور ادامه داد : این شهرستان به علت نبود اسپانسر دارای مشکلات مالی است ولی با وجود این مشکلات این شهرستان در زمینه قهرمانی یکی از شهرستان های موفق است به طوری که ۲ قهرمان پارالمپیکی به نام های جعفرزاده و حیدری داریم .
او بیان کرد: ۱۷ باشگاه خصوصی داریم . همچنین در طول سال گذشته ۳۰ همایش و جشنواره ورزشی و ۱۰۰ مورد برنامه فرهنگی و ورزشی برگزار کردیم . ۲ سازمان مردم نهاد در زمینه های قرآن و هنر فعالیت دارند.
سرپرست ورزش و جوانان شهرستان کوثر گفت : دراین شهرستان بالای هزار ورزشکار بیمه شده اند .سرانه ورزشی شهرستان کوثر بالاست و درحال حاضر بالای ۱۰ سالن سرپوشیده و ۶۰ زمین خالی دراین شهرستان وجود دارد .
مدنی بابیان اینکه سرانه ورزشی این شهرستان بالای ۲ متر است ادامه داد : درحال حاضر ۳۸ هیات ورزشی فعال درشهرستان داریم .درسال گذشته تفاهم نامه های مختلف با ادارات و نهاد های مختلف جهت توسعه ورزش انجام دادیم . همچنین کارگاه های تخصصی مختلف ، ستاد ساماندهی جوانان و کمیته های مربوطه نیز برگزار شد .
سرپرست ورزش و جوانان اصلاندوز گفت : در حال حاضر در سطح شهرستان ۲ باشگاه ورزشی مجوز دار فعالیت می کنند و ۵ باشگاه ورزشی نیز در حال اخذ مجوز هستند که تلاش می کنیم هرچه زودتر کارهای مجوز انجام شود .
فرهیان ادامه داد : در سطح شهرستان هزار و ۲۰۰ ورزشکار سازمان یافته داریم و تلاش می کنیم تعداد ورزشکاران بیمه شده را افزایش دهیم . همچنین ۱۰ هیات ورزشی در این شهرستان فعال هستند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نمین گفت: پیست اسکی فندقلو یکی بزرگترین امتیازات شهرستان و استان است که باید توجه ویژه شود تا درآینده با میزبانی رقابت های مختلف برای توسعه ورزش و حتی اقتصاد منطقه بهره ببریم .
فروهر افزود: این شهرستان دارای ورزشکاران مستعد از جمله یوسف صبری قهرمان ووشو جهان است که باید نگاه ویژه به ورزشکاران شود . در سطح شهرستان ۳ سازمان مردم نهاد فعال داریم و همچنین در حوزه بانوان نیز اقدامات خوبی انجام شد به طوری که درحال حاضر بانوان این شهرستان دارای سالن تخصصی هستند.
سرپرست ورزش و جوانان شهرستان نیر گفت : سرانه ورزشی شهرستان مناسب است و درحال حاضر در سطح شهرستان ۳ سالن سرپوشیده وجود دارد که در اختیار ورزشکاران است.
آقازاده بیان کرد: سالن ورزشی حجاب یکی از بزرگترین و مناسب ترین سالن های شهرستان است که متاسفانه کفپوش مناسب ندارد و باید برای این سالن عنایت ویژه شود‌.۳۲ هیات ورزشی در سطح شهرستان داریم که ازاین تعدا ۱۲ مورد فعال هستند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پارس آباد گفت :در حال حاضر ۳۵ هیات فعال ورزشی در بخش آقایان و۲۵ هیات در بخش بانوان فعالیت می کنند.همچنین در سطح شهرستان ۷هزارو ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته داریم و این درسایه تلاش تمام همکاران محقق شده است.
محبی افزود : درسال گذشته هزار و ۸۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی اجرا شده است . و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به توسعه ورزش همگانی درسال گذشته نگاه ویژه به این حوزه داشتیم و این حوزه را در اولویت قرار دادیم بطوری که ۳۵ درصد جمعیت شهرستان تحت پوشش ورزش همگانی قرار گرفتند.درسال گذشته ۶۳ نفر از ورزشکاران مدال ملی ، ۳۵ مدال بین المللی و یک مدال در رقابت های آسیایی کسب کردند و ۱۰ مورد به تیم ملی دعوت شدند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان مشکین شهر گفت: در سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در سطح شهرستان اجرا شد. همچنین درحال حاضر ۲۹ باب سالن ورزشی در این شهرستان وجود دارد.
حبیبی بیان کرد: در شهرستان ۳ سازمان مردم نهاد گوهر عفاف ، نواندیشان فردای بهتر و فردای بهتر سبلان فعالیت می کنند . سرانه ورزشی شهرستان مشکین شهر ۷۵ سامتی متر مربع است که ۲۳ سانتی مترمربع سرپوشیده و ۵۲ سانتی متر مربع روباز است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرعین گفت : درطول سال گذشته بیش از ۳۶۰ برنانه فرهنگی و ورزشی در سطح شهرستان اجرا شد که از مهمترین برنامه ها می توان به میزبانی سی و چهارمین تور بین المللی ایران و آذربایجان و مسابقات والیبال لیگ ملت های جهان بود .
احدی جوان بیان کرد : در سال گذشته بیش از یکصد برنامه همگانی درسرعین اجرا شد . و همچنین خوابگاه خانه کشتی باید تجهیز شود. و در سالجاری مجوز فعالیت اولین سازمان مردم نهاد داده شد .تعامل اداره با روابط عمومی بسیار عالی بود به صورتی بیش از۳۰۰ خبر در سایت اداره کل ورزش و جوانان درج شد. و همچنین همکاری با صداوسیماهم بسیار تنگاتنگ بود‌.