مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: ولایتمداری حضرت زهرا (س) الگوی شایسته و بی‌نظیر در مسیر تربیتی و معرفت‌افزایی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده عصر چهارشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه الگوهای فاطمی و یاس نبوی در اردبیل، اظهار کرد: ایام فاطمیه تا شخصیت بی‌نظیر بی‌بی ۲ عالم به صورت برجسته برای نسل امروز و آینده بازگو شده تا با طی طریق بتوانیم در مسیر سعادت گام برداریم.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا (س) با رفتار و سلوک شایسته خود سعی کرد تا نمایشگاهی از معرفت و ارزش‌مداری را به معرض دید بگذارد که قطعاً پیوند زندگی امروز با الگوهای معرفتی و شناخت بانوی ۲ عالم می‌تواند بهترین بستر و زمینه‌ساز تحول‌آفرینی و تغییر باورها و نگرش‌ها باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: نسل جوان ما امروز به معنای واقعی به تبیین و تشریح چنین الگوهای بی‌نظیری نیاز دارند تا در مسیر فضائل و ارتقای معرفت گام برداشته و شرایط مناسبی را در پیشبرد امور شاهد باشیم.

جعفرزاده افزود: نمایشگاه برپا شده ویژگی‌های ممتازی دارد چرا که در این نمایشگاه سعی شده تا سیره و سلوک حضرت زهرا (س) به صورت واقعی در معرض دید گذاشته شده و امکان بهره‌گیری از آن برای نسل امروز و آینده فراهم آید.

وی شاخصه زندگی و مرام حضرت زهرا (س) را پیوند عمیق آن حضرت با ولایتمداری و برجسته‌سازی ویژگی‌های اخلاقی و تربیتی ممتاز اعلام کرد و ادامه داد: هر قدر آگاهی و بصیرت ما در این حوزه بیشتر باشد به همان تناسب ما می‌توانیم زمینه بهره‌گیری از این الگوهای بی‌نظیر را در ابعاد مختلف مهیا کنیم.

جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در ایام فاطمیه تبلیغات اسلامی تلاش می‌کند تا با برپایی محافل و مجالس عزاداری و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی ابعاد مختلفی از زندگی حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) را به نمایش گذاشته تا درس معرفتی برای نسل‌های آینده باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل اضافه کرد: در شرایط کنونی برای خروج از وضعیت نامناسب تربیتی و برخی بداخلاقی‌ها در جامعه، ما نیازمند الگوهای بی‌نظیری همچون فاطمه زهرا (س) هستیم تا بتوانیم شناخت حقیقی از این چهره‌های بی‌نظیر تاریخی را داشته باشیم.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر