یاسر عبداللهی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این میزان گندم خریداری شده ارزشی بالغ بر ۱۰۲ میلیارد تومان دارد که به دنبال خرید محصول تضمینی گندم، پرداخت بهای گندم خریداری شده نیز به حساب زارعین آغاز شده است. وی تصریح کرد: ۴۴ مرکز خرید در سطح استان اردبیل عملیات بزرگ […]

یاسر عبداللهی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این میزان گندم خریداری شده ارزشی بالغ بر ۱۰۲ میلیارد تومان دارد که به دنبال خرید محصول تضمینی گندم، پرداخت بهای گندم خریداری شده نیز به حساب زارعین آغاز شده است.

وی تصریح کرد: ۴۴ مرکز خرید در سطح استان اردبیل عملیات بزرگ خرید گندم را در استان انجام می‌دهند که کار خرید از اوایل خردادماه در شهرهای شمالی استان آغاز شده و به تدریج در مرکز و جنوب استان نیز برداشت محصولات متنوع به ویژه غلات آغاز شده و کشاورزان محصول مازاد خود را می‌توانند به این مراکز تحویل دهند.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: در صورت ذخیره‌سازی گندم و انبار آن باید اطلاعات آن در سامانه انبارها به ثبت برسد تا این افراد در ردیف قاچاقچیان کالای گندم محسوب نشوند.

عبداللهی افزود: هیچ مشکلی در داد و ستد گندم در سطح استان و حتی ارسال محصول به سایر مناطق با مجوز قانونی وجود ندارد ولی چنانچه افرادی اقدام به ذخیره غیرقانونی بکنند، قطعا برخورد با آنها انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بهترین نوع گندم در استان در حال خریداری و ذخیره‌سازی است و تلاش ما بر این است تا همین گندم‌ها در ماه‌های آینده به کارخانه‌های آردسازی منتقل شده و با کیفیت‌ترین محصول تولید شده در قالب نان و ارائه آن را به مردم شاهد باشیم.

عبداللهی اضافه کرد: تلاش دولت سیزدهم بر این است تا کشاورزان با سهولت و کمترین دغدغه محصول خود را با قیمت مصوب تحویل مراکز خرید داده و در قبال آن در سریعترین زمان بها گندم تحویلی را دریافت کنند.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: در حال حاضر با آرامش و شرایط مناسب عملیات خرید گندم ادامه دارد و در شمال استان در کنار گندم، سایر محصولات نیز به قیمت مناسب عرضه شده و داد و ستد آن در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع