رامین صادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: در حال حاضر استان اردبیل دارای یک هزار و  ۱۴۲ واحد صنعتی با پروانه بهره‌برداری است و کل سرمایه‌گذاری در این واحدهای صنعتی ۷۵ هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی ۲۲ هزار نفر است. وی افزود: سهم صنعت در استان اردبیل ۲۷.۹ درصد است و به […]

رامین صادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: در حال حاضر استان اردبیل دارای یک هزار و  ۱۴۲ واحد صنعتی با پروانه بهره‌برداری است و کل سرمایه‌گذاری در این واحدهای صنعتی ۷۵ هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی ۲۲ هزار نفر است.

وی افزود: سهم صنعت در استان اردبیل ۲۷.۹ درصد است و به تعداد ۹۵۰ فقره جواز تاسیس برای ایجاد واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغالزایی ۱۵ هزار نفر صادر شده که ۳۰۰ فقره آن وارد فاز عملیات اجرایی شدند و حداکثر تا ۲ سال آتی به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل با اشاره به اینکه در سال ۹۹ برنامه ها در ۷ محور و ۴۰ برنامه تدوین شده بود، ادامه داد: در سال جهش تولید یکی از محورهای اصلی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در سه بخش صنعت، معدن و تجارت بوده است که در این بخش ها سال گذشته مجموعا برای ۹ هزار و ۱۶۱ نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.

صادقی در ادامه به بخش صادرات به خارج از کشور نیز اشاره و بیان کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته حجم صادرات استان از نظر ارزش در حدود ۲۷۱ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ازنظر ارزش رشد ۱۰۸ درصدی داشته است.

انتهای پیام/

منبع