به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان،  اکبر بهنامجو ظهر پنجشنبه در بازدید از پروژه‌ راه‌آهن اردبیل – میانه اظهار داشت: در حال حاضر بالای ۷۵۰ میلیارد ریال به شرکت‌های بنیاد مستضعفان از بابت روسازی راه‌آهن اردبیل – میانه بدهی داریم که علی رغم این موضوع عملیات را متوقف نکرده‌اند و ما نیز درصدد هستیم معوقات […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان،  اکبر بهنامجو ظهر پنجشنبه در بازدید از پروژه‌ راه‌آهن اردبیل – میانه اظهار داشت: در حال حاضر بالای ۷۵۰ میلیارد ریال به شرکت‌های بنیاد مستضعفان از بابت روسازی راه‌آهن اردبیل – میانه بدهی داریم که علی رغم این موضوع عملیات را متوقف نکرده‌اند و ما نیز درصدد هستیم معوقات را هر چه سریع‌تر پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۰ کیلومتر ریل‌گذاری و روسازی راه‌آهن اردبیل از سمت میانه آغاز شده و تاکنون ۷۸ کیلومتر از سمت ایستگاه اردبیل عملیات روسازی و ریل‌گذاری انجام شده است که پیمانکار این پروژه جنرال مکانیک بوده که یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: امید می‌رود با تأمین مصالح مورد نیاز طبق برنامه زمان‌بندی شده عملیات روسازی ادامه پیدا کند و طبق زمانبندی پروژه را به اتمام برسانیم که در این زمینه تمهیدات لازم به عمل آمده است.

بهنامجو تصریح کرد: در حال حاضر اکثر پل‌ها و تونل‌های راه‌آهن به اتمام رسیده و ایستگاه اصلی راه‌آهن اردبیل بالای ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سایر قطعات نیز با تلاش مضاعف در تسریع روند تکمیل مسیر فعال هستند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری بنیاد مستضعفان بدون تعلل پروژه‌ها را می‌توانیم اجرایی کنیم که از اهم آن‌ها می‌توان به بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به طول سه هزار و ۳۰۰ متر و آسفالت‌ریزی این پروژه اشاره کرد.

استاندار اردبیل ادامه داد: با تلاش‌های به عمل آمده و تجهیزات خریداری شده انتظار می‌رود تا دو ماه آینده باند اصلی فرودگاه به طور کامل به بهره‌برداری برسد که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع