ارژنگ عزیزی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: خرید ۱۰۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در ۲۵ روز اخیر به انجام رسیده و همچنان کار خرید گندم در شهرستان‌های شمالی استان تا نیمه تیرماه ادامه دارد. وی تصریح کرد: با همکاری تعاون روستایی و شرکت غله در ۴۴ مرکز، عملیات […]

ارژنگ عزیزی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: خرید ۱۰۱ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در ۲۵ روز اخیر به انجام رسیده و همچنان کار خرید گندم در شهرستان‌های شمالی استان تا نیمه تیرماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: با همکاری تعاون روستایی و شرکت غله در ۴۴ مرکز، عملیات خرید در حال انجام است اما کاهش تولید گندم تا ۴۰ درصد شرایط را متفاوت از سال‌های گذشته رقم زده است.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل ارزش گندم خریداری شده را ۵۰۹ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۵۰ درصد بها گندم خریداری شده به حساب کشاورزان از طریق بانک کشاورزی پرداخت شده و این فرآیند به سرعت ادامه دارد.

عزیزی افزود: در بازدیدی که از چند مرکز خرید گندم در گرمی و بیله‌سوار داشتیم، کشاورزان از فرآیند خرید توسط شرکت غله و تعاون روستایی رضایت داشتند که البته برخی از ایرادات و ضعف‌ها را نیز گوشزد کردند که قرار شد به سرعت برطرف شود.

وی تسهیل و سرعت‌دهی به فرآیند خرید و مشکلات ایجاد شده از محل سامانه پهنه‌بندی کشاورزی را یادآور شد و خاطر نشان کرد: این سامانه با ایرادات و اشکالاتی روبه‌رو بود که مقرر شد مسئولان امر هر چه سریعتر این موانع را برطرف کنند.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل به رویکرد حمایتی استان از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف به ویژه واحدهای تولیدی راکد اشاره کرد و ادامه داد: در شمال استان برخی از مرغداری‌ها و گاوداری‌ها در سال‌های اخیر به دلایل مختلف به حالت راکد درآمده بودند که در بازدید از این مجموعه‌ها قرار شد تا با تزریق سرمایه در گردش و همراهی خود سرمایه‌گذاران این مجموعه‌ها به چرخه تولید بازگردند.

انتهای پیام/

منبع