ایر نا / به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا از وزارت بهداشت، از دیروز(شنبه) تا امروز یکشنبه ۱۵ آبان سال ۱۴۰۱ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۴ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی و  ۲۵ نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند. طبق این آمار مجموع […]

ایر نا /

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا از وزارت بهداشت، از دیروز(شنبه) تا امروز یکشنبه ۱۵ آبان سال ۱۴۰۱ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۴ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی و  ۲۵ نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند.

طبق این آمار مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۴۲ نفر رسیده و تاکنون ۷ میلیون ۳۳۲ هزار و ۹۶۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اکنون ۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت هستند و تاکنون ۵۴ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۶۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حوزه واکسیناسیون علیه ویروس کرونا نیز براساس آمار وزارت بهداشت،  تاکنون ۶۵ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۱۶۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۷۸۲ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۸۱۳ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۱ هزار و ۷۶۰ دُز رسید.

در حال حاضر یک شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا، روزهای هشتم و یازدهم آبان ماه روز بدون فوتی ناشی از ویروس کرونا در کشور ثبت شد.

ویروس کرونا از ابتدای اسفند ۱۳۹۸ در کشور شایع و واکسیناسیون سراسری نیز از ۲۱ بهمن سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

انتهای پیام/