داود شایقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: میزان مالیات پرداختی سال گذشته استان اردبیل دو هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بوده در حالی که رقم مصوب برای این استان دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بود که ۲۵۰ میلیارد تومان آن بالاتر از رقم مصوب امور مالیاتی توانسته وصول […]

داود شایقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: میزان مالیات پرداختی سال گذشته استان اردبیل دو هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بوده در حالی که رقم مصوب برای این استان دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بود که ۲۵۰ میلیارد تومان آن بالاتر از رقم مصوب امور مالیاتی توانسته وصول مالیات را در استان از مؤدیان مختلف دریافت کند.

وی تصریح کرد: اعتبار ۲۴ دستگاه اجرایی استان در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی است و ما سال گذشته ۸۹۰ میلیارد تومان حقوق این دستگاه ها را پرداخت کردیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اردبیل گفت: مالیات مازاد دریافت شده در استان به حساب استان اردبیل واریز شده تا صرف تکمیل پروژه ها نیمه تمام در ابعاد مختلف شود.

شایقی تولید ناخالص استان را یادآور شد و افزود: با رشد هشت درصدی رشد ناخالص استان به ۶.۵ همت رسیده که نسبت به کشور ۶۸ درصد تولید ناخالص را شامل می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنان ۳۲ درصد در تولید ناخالص آمار استانی ما پایین تر از میانگین کشوری است و این نشان دهنده وضعیت اقتصادی استان است.

شایقی در مورد سرانه درآمدی مردم استان اردبیل نیز اضافه کرد: ۵۴ میلیون تومان سرانه درآمدی مردم استان است در حالی که این میانگین در کشور ۷۴ میلیون تومان است و ما ۶۸ درصد میانگین درآمد سرانه کشور را به خود اختصاص دادیم.

وی جایگاه استان را در تولید ناخالص و درآمد سرانه ۲۶ اعلام کرد و ادامه داد: باید تلاش کنیم تا هم در تولید ناخالص داخلی و هم افزایش سرانه درآمد مردم استان یک تحول اساسی را رقم بزنیم.

انتهای پیام/
منبع خبر: بازار