سردار اسماعیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان،  استفاده ایمن از گاز طبیعی را در گرو ارتقاء ضریب اطمینان شبکه و انشعابات گاز طبیعی عنوان کرد و اظهار داشت: بازرسی های مستمر و نشت‌یابی اهمیت بسیار زیادی در برنامه‌های گاز استان داشته و انجام دقیق عملیات نشت‌یابی و بررسی مستمر خطوط و  تاسیسات و پایش […]

سردار اسماعیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان،  استفاده ایمن از گاز طبیعی را در گرو ارتقاء ضریب اطمینان شبکه و انشعابات گاز طبیعی عنوان کرد و اظهار داشت: بازرسی های مستمر و نشت‌یابی اهمیت بسیار زیادی در برنامه‌های گاز استان داشته و انجام دقیق عملیات نشت‌یابی و بررسی مستمر خطوط و  تاسیسات و پایش از مناطق پر خطر از طریق GPS های نفرات همراه نشت یاب از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری کرده است.

وی به نشت‌یابی بیش از ۸۰ درصدی انشعابات گاز طبیعی در استان اشاره کرد و افزود: پس از شناسایی موارد نشتی توسط نفرات نشت یاب، موارد نشتی و مخاطره‌آمیز در اسرع وقت به واحد بهره‌برداری اداره گازرسانی اعلام و واحدهای مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن، نسبت به رفع نشتی اقدام می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز اردبیل نشت‌ یابی بیش از هشت هزار و ۴۱۰ کیلومتر شبکه و خط تغذیه را طی سال گذشته از دستاوردهای شرکت گاز استان در حوزه بازرسی از ‌خطوط انتقال و شبکه گازرسانی عنوان کرد و گفت: در این حوزه نیز با نشت یابی بیش از ۸۶ درصدی کل خطوط تغذیه و شبکه‌های گازرسانی در سطح استان از حیث ایمن سازی خطوط گازرسانی و کشف نشتی های زیرزمینی عملکرد خوبی داشته ایم که بنابر آمار ارایه شده طی سال گذشته تعداد ۶۹۵ مورد نشتی زیرزمینی شناسایی و اقدامات مقتضی بمنظور رفع نشتی انجام گرفته است.

اسماعیلی با تأکید بر جدی گرفتن نشت گاز، به مشترکین توصیه کرد؛  به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشت گاز، لازم است مشترکین گاز خانگی سیستم های لوله کشی گاز داخلی منازل خود را حداقل شش ماه یکبار با کف صابون نشت یابی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز اردبیل ادامه داد: گاز طبیعی به عنوان انرژی سبز و همسو با محیط زیست به عنوان اصلی ترین منبع تامین انرژی مطرح است و لازم است با فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها به عنوان ابزار ارتباطی با همه اقشار جامعه، استفاده صحیح از این نعمت خدادادی را در جامعه مان نهادینه کنیم.

وی به تأثیر بالای رسانه‌ها در انتقال آموزش‌ها و فرهنگ بهینه مصرف اشاره کرد و موفقیت در این حوزه را مرهون برنامه‌ریزی و فرهنگسازی از طریق رسانه‌های ملی و شبکه‌های مجازی عنوان کرد.

اسماعیلی گفت: برای فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه گاز طبیعی برنامه‌های جامعی می‌توانیم انجام دهیم تا با استفاده از ظرفیت های رسانه ای و جامعه به فرهنگ صحیحی از استفاده از منابع انرژی دست یابیم.

مدیرعامل شرکت گاز اردبیل تصریح کرد: نقش رسانه در ارتقای سطح فرهنگی جامعه انکارناپذیر است و در این میان رادیو و تلویزیون به عنوان پرمخاطب‌ترین رسانه‌های فعال در کشور می‌توانند نقش پررنگی در جهت بهبود الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی ایفا نمایند.

انتهای پیام/

منبع