همزمان با افتتاح متمرکز ۲ هزار و ۹۵۰ پروژه‌های آموزشی و پرورشی با ۱۳ هزار و ۴۵۰ کلاس درس در سطح کشور به صورت ویدئو کنفرانس ۱۸ پروژه آموزشی و پرورشی در اردبیل افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، همزمان با افتتاح متمرکز ۲ هزار و ۹۵۰ پروژه‌های آموزشی و پرورشی با ۱۳ هزار و ۴۵۰ کلاس درس در سطح کشور به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش و معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، توسط دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور، ۱۸ پروژه آموزشی و پرورشی استان نیز با حضور رضا قاسمیان معاون سیاسی و امنیتی استاندار و یاسر عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل افتتاح شد.

در حاشیه افتتاح سراسری پروژه‌های آموزشی و پرورشی در سطح کشور، دولت لطفی مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیر ۱۸ پروژه آموزشی و پرورشی در قالب ۵۷ کلاس درس، با زیربنای ۶ هزار و ۸۴۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال افتتاح و تحویل آموزش و پرورش می‌گردد.

لطفی افزود: علاوه بر این پروژه‌ها، استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۶۳ فضای آموزشی، آسفالت محوطه ۲۹ مدرسه و تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی هنرستانی در سطح استان با اعتبار ۳۴۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال آماده شده و قابل بهره برداری است که به طور کلی برای تمام موارد یاد شده ۶۶۸ میلیارد هزینه شده است.

وی همچنین به آغاز احداث ۱۸ مدرسه محرومیت زدایی از مناطق محروم استان اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها با مشارکت بنیاد برکت، بنیاد علوی و اعتبارات ملی با ۴۸ کلاس درس و زیربنای ۴ هزار و ۴۸۹ آغاز خواهد گردید.

انتهای پیام/