مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تاکنون یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی در سطح استان شناسایی شده که برای حفاظت از این آثار از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد میراث فرهنگی استفاده می‌شود.

 نادر فلاحی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت آثار تاریخی استان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل ظرفیت‌های خوب و بالایی در بخش میراث فرهنگی و گردشگری دارد که بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و رونق هر چه بیشتر در منطقه شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت مردمی در راستای پیشبرد اهداف در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های اردبیل در این بخش‌ها به نحوی شایسته بهره‌برداری کرد که در این حوزه� فعالیت‌های خوبی انجام شده که می‌تواند زمینه برای تحولی عظیم را در منطقه فراهم آورد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل� صیانت از میراث فرهنگی را با توجه به حساسیت آن ضروری و مهم دانست و افزود: با استفاده از ظرفیت سازمان‌ها و انجمن‌های میراث فرهنگی در استان باید تلاش شود تا آموزش و معرفی ظرفیت‌های استان به گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه قرار گیرد.

فلاحی با تاکید بر حفاظت و صیانت از آثار و حریم ثبتی میراث فرهنگی در اردبیل گفت: در این راستا آموزش همگانی با همکاری و مشارکت انجمن‌های میراث فرهنگی نیز مبنای کار قرار گرفته تا بتوانیم در راستای حراست از میراث فرهنگی شاهد اقدامات اساسی باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به وجود یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی در سطح استان اردبیل بیان کرد: برای حفاظت و حراست از تمامی آثار تاریخی موجود در استان نیازمند نیروی انسانی و منابع مناسب هستیم.

وی اظهار کرد: در راستای حفاظت از این آثار در کنار نیروی انسانی میراث فرهنگی، نیاز به کمک و مشارکت انجمن‌های مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی و حمایت بخشداران و دهیاران برای تشکیل چنین انجمن‌هایی هستیم و تلاش می‌کنیم از این ظرفیت به نحوی شایسته استفاده کنیم.

انتهای پیام/