فرهاد احدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: اقدام قانونی برای آزادسازی اراضی ملی به مساحت ۲۰۶ هکتار و ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال محقق و این اراضی از چنگال زمین‌خواران و متصرفان بیت‌المال خارج شده است. وی بیان کرد: رفع تصرف و آزادسازی حریم اراضی ملی تا پایان نیمه نخست امسال […]

فرهاد احدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار داشت: اقدام قانونی برای آزادسازی اراضی ملی به مساحت ۲۰۶ هکتار و ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال محقق و این اراضی از چنگال زمین‌خواران و متصرفان بیت‌المال خارج شده است.

وی بیان کرد: رفع تصرف و آزادسازی حریم اراضی ملی تا پایان نیمه نخست امسال محقق شده و به همین منظور اقدامات لازم برای برخورد با زمین‌خواران و متصرفان اراضی ملی در استان اردبیل در حال انجام است که به همین منظور اطلاع‌رسانی‌های لازم به همه متصرفان داده شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: رفع تصرف اراضی ملی یکی از اهداف مهم و اساسی ما است که به همین منظور از سال ۹۶ تاکنون ۳۰۰ هکتار از اراضی مرغوب استان به ارزش ۱۴ هزار میلیارد ریال از چنگال متصرفان خارج شده است.

احدی بیان کرد: حفاظت از اراضی دولتی یک وظیفه همگانی است و در این زمینه تلاش و همکاری برای جلب مشارکت با هدف جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از اراضی دولتی در دستور کار است و انتظار می‌رود عموم مردم اهتمام جدی برای جلوگیری از ساخت و سازها در حاشیه شهرها داشته باشند.

وی تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و سازها در محدوده ۱۰ کیلومتری شهرها و بخش‌ها وظیفه یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل است و به همین منظور سال گذشته ۵۵۰ هکتار از اراضی ملی استان اردبیل به ارزش ۲۳۶ میلیارد تومان رفع تصرف شده است.

انتهای پیام/

منبع