به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از نیویورک‌پُست، تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد کره شمالی به مسکو پیشنهاد داده برای جنگ علیه اوکراین، ۱۰۰ هزار داوطلب را اعزام می‌کند. به نوشته نیویورک‌پُست، این پیشنهاد کره شمالی هنوز به صورت رسمی تأیید نشده، اما «ایگور کوروتچنکو»، کارشناس مسائل دفاعی در «کانال یک روسیه» گفت: […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از نیویورک‌پُست، تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد کره شمالی به مسکو پیشنهاد داده برای جنگ علیه اوکراین، ۱۰۰ هزار داوطلب را اعزام می‌کند.

به نوشته نیویورک‌پُست، این پیشنهاد کره شمالی هنوز به صورت رسمی تأیید نشده، اما «ایگور کوروتچنکو»، کارشناس مسائل دفاعی در «کانال یک روسیه» گفت: گزارش‌هایی وجود دارد که اعلام می‌کنند ۱۰۰ هزار داوطلب از کره شمالی در حال آماده‌شدن برای حضور در کنار ارتش روسیه و جنگ علیه فاشیست‌های اوکراینی هستند.

این کارشناس دفاعی روس در ادامه افزود: اگر کره شمالی تمایل دارد در راستای وظایف بین‌المللی خود، علیه فاشیسمِ اوکراینی مبارزه کند، ما باید این فرصت را در اختیار آنها قرار دهیم.

در ۲۴ فوریه (۵ مارس ۱۴۰۰)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که به منظور «غیرنظامی‌کردن و نازی‌زدایی اوکراین» و در پاسخ به درخواست کمک از رهبران جمهوری‌های دونباس (در شرق اوکراین) فرمان آغاز «عملیات ویژه نظامی» در خاک اوکراین را صادر می‌کند. مناطق شرقی اوکراین روس‌تبار هستند و سال‌ها هدف حملات مداوم ارتش دولت مرکزی اوکراین بوده‌اند. در اوایل ماه مارس، این مناطق خودمختاری خود را اعلام کردند.

انتهای پیام/

منبع