به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از نیویورک تایمز، رسانه‌های آمریکا نام قربانیان تیراندازی اخیر در ایالت کالیفرنیا را اعلام کردند که در بین آنها نام یک ایرانی الاصل به چشم می‌خورد. بر اساس این گزارش، نام این فرد «عبدالوهاب علاقمندان» و ۶۳ ساله اعلام شده است. گفته می‌شود که وی از ایران […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از نیویورک تایمز، رسانه‌های آمریکا نام قربانیان تیراندازی اخیر در ایالت کالیفرنیا را اعلام کردند که در بین آنها نام یک ایرانی الاصل به چشم می‌خورد.

بر اساس این گزارش، نام این فرد «عبدالوهاب علاقمندان» و ۶۳ ساله اعلام شده است.

گفته می‌شود که وی از ایران به آمریکا مهاجرت کرده بود و به مدت ۲۰ سال در یک شبکه حمل و نقل در سن خوزه مشغول کار بود.

گفتنی است که یک کارگر بخش راه آهن ایالت کالیفرنیا به عنوان عامل اصلی تیراندازی روز چهارشنبه در ایستگاه قطار شهر سن خوزه معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از رویترز، روز چهارشنبه در محوطه یک ایستگاه راه آهن در شهر سن خوزه ایالت کالیفرنیا و در قلب سیلیکون ولی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو مردی مسلح به روی افراد حاضر در این محل آتش گشود.

به گفته مقامات امنیتی ایالت کالیفرنیا در این حادثه تیراندازی که حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی (۱۷ به وقت تهران) اتفاق افتاد، یک کارگر بخش حمل و نقل به سوی همکاران خود تیراندازی کرد که در پی این تیراندازی ۸ تن کشته و یک تن دیگر به شدت زخمی شد.

گفته می‌شود که عامل اصلی این حادثه، در همان محل تیراندازی اقدام به خودکشی کرد.

پس از کشف دست کم یک ماده منفجره در محل تیراندازی، تیمی برای خنثی سازی بمب به محل حادثه اعزام شد.

به گزارش معاون اداره پلیس بخش سانتا کلارا، میان عامل تیراندازی و مأموران پلیس هیچ تبادل آتشی صورت نگرفت.

گفته می‌شود که فرد مسلح، هشت قربانی این تیراندازی و تنها بازمانده این حادثه که در شرایط وخیمی بسر می‌برد، همگی کارکنان یک آژانس حمل و نقل واقع در نزدیکی فرودگاه این شهر بودند. اجساد قربانیان این تیراندازی نیز در دو ساختمان واقع در محل حادثه پیدا شدند.

انتهای پیام/

منبع