خطیب جمعه گرمی گفت: شهرستان گرمی از گذشته‌های دور وارث محرومیت‌های بیشماری است که هنوز هم علی رغم کارهای زیادی که صورت گرفته است رنج می برد.

به گزارش آذرمغان، حجت الاسلام صفری  امام جمعه شهرستان گرمی در خطبه های این هفته نماز جمعه به بحران کرونا و ایام بیماری  اشاره کرد و گفت: گاهی تن انسان گرفتار یک بیماری مزمن می شود که خود انسان هم متوجه نمی شود و هنگامی متوجه می شود که کار از کار گذشته است. ولی مهمتر از آن این است که گاهی روح انسان گرفتار یک بیماری مزمن طولانی مدت می شود که گاهی خودش هم متوجه نیست و هرچه قدر هم به وی بگویند که شما این بیماری اخلاقی را دارید قبول نمی کند.

وی افزود: این بیماری روحی که شخص خودش هم متوجه نیست مانند آتش زیر خاکستر است، مانند آتشفشانی است در زیر زمین در حال حرکت است و ما اطلاع نداریم که هر لحظه ممکن است فوران کند و دار و ندارد ما را بسوزاند و حتی گاهی آتشفشانی می کند ولی متوجه نمی شویم که این آتشفشانی بیماری درون ما است. می بینید یک دفعه عصبانی شد، یک دفعه تندی کرد، یک دفعه یک حرفی زد که نباید می گفت ، یک عملی انجام داد که نباید می کرد اینها همان آتشفشانهایی ناشی از بیماری ها روانی و روحی انسان است که در روح انسان لانه کرده است.

امام جمعه گرمی در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: حضرت زهرای مرضیه(س) در آن عمر اندک خود با رفتار و گفتارش حجت را بر همگان تمام کرد حجاب، رفتار سیاسی، ولایت مداری، عبادت، تربیت فرزند، شوهرداری آن بانو برای همگان حجت را تمام کرد.

وی گفت: اگر بگوییم ما نمی توانیم حجاب را رعایت کنیم می گویند چرا او توانست ، اگر بگوییم ما نمی توانیم عبادت کنیم می گویند چرا او توانست، اگر بگوییم تربیت فرزند سخت است، می گویند چرا او با کمترین امکانات توانس . فاطمه (س) امروز الگوی ماست و فردا میزان اعمال ما است.

حجت الاسلام صفری در ادامه سخنان خود  ضمن گرامیداشت نهم دی، روز بصیرت نیز گفت: تاریخ اسلام آکنده از فتنه هایی است که انسانهای بی بصیرت در آنها گم شده و برای خود و جامعه مشکل درست کرده است. از فتنه سقیفه تا فتنه نهروان و خوارج و صفین تا فتنه صلح امام حسن و فتنه امویان و عباسیان که به نام مذهب بر علیه مذهب عمل کردند و ارکان مذهب را کنار زدند  و فتنه های معاصر ما خصوصا فتنه هایی که در این سالهایی اخیر به وجود آمد گرچه برکاتی داشت اما خساراتی نیز وارد کرد.

وی افزود: اگر در تمام این فتنه ها آن پرچمی که پیامبر اسلام منصوب کرد و چراغ راه بود مورد توجه می شد، هیچ کس گمراه نمی شد و امت اسلامی به این روز نمی افتاد .

حجت الاسلام صفری از ولایت به عنوان علامت و نشانه هدایت در فتنه ها نام برد و گفت: کسانی که زیر بیرق ولایت قرار گرفتند به شرط این که به درستی ولایی باشند نه صوری و شعاری و در عمل از ولایت تبعیت کنند  سعادتمند خواهند شد.

وی با بیان اینکه امروز کسانی که بر علیه ولایت حرف می زنند گمراهند، گفت: کسانی که به نام ولایت ولی به کام خود عمل می کنند گمراهند.

امام جمعه شهرستان گرمی در ادامه سخنان خود از افرادی که دم از ولایت پذیری می زنند ولی در عمل از ولایت اطاعت نمی کنند به عنوان گمراه نام برد و گفت: کسانی که برای حفظ خود و یا رسیدن به موقعیت های اجتماعی دم از ولایت می زنند و سربار ولایتند نه سرباز ولایت نیز از جمله گمراهان نام برد.

وی افزود: کسانی که منصب خدمت در دستان آنها است اما به جای خدمت به توده مردم به افراد خاص خدمت می کنند نیز گمراه هستند.

امام جمعه گرمی با اشاره مشکلات شهر گرمی گفت: شهرستان گرمی مغان از گذشته های دور وارث محرومیتهای بیشماری است که هنوز هم علی رغم کارهای زیادی که صورت گرفته است رنج می برد.

 

 

حجت الاسلام صفری افزود: مشکل بیکاری، مشکل آب، مشکل فرهنگی، مشکل سیاسی، مشکل درمانی و مشکلات دیگر که ظاهرا نمی‌خواهد به این زودی دست از ما بردارد. اما بخشی از این مشکلات را خودمان ایجاد کردیم آنهم نه به خاطر خیرخواهی مردم و شهر بلکه به خاطر هوای نفس و مسائل سیاسی. من توصیه می کنم بیایید برای مردم کار کنید برای مصلحت شهر عمل کنید .

وی تصریح کرد: مشکلی که در شهرداری به وجود آمد مشکلی است که خودمان به وجود آوردیم. اعضای محترم شورا و مسئولین شهر به وجود آوردند. به صورت قاطع نمی گویم که هوای نفس و سیاست بازی و جناح بازی بود ولی اینها بی تأثیر نبود.

انتهای پیام/