به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، رضا قاسمیان بعد از ظهر شنبه در جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان اردبیل اظهار کرد: فعالیت گروه‌های جهادی علاوه بر خدمتگزاری در عرصه سازندگی و فرهنگ کار و تلاش، محلی برای پرورش جوانان با فرهنگ خیرخواهی و کمک به دیگران است. وی بیان کرد: مشارکت گروه‌های جهادی با دستگاه‌های […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، رضا قاسمیان بعد از ظهر شنبه در جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان اردبیل اظهار کرد: فعالیت گروه‌های جهادی علاوه بر خدمتگزاری در عرصه سازندگی و فرهنگ کار و تلاش، محلی برای پرورش جوانان با فرهنگ خیرخواهی و کمک به دیگران است.

وی بیان کرد: مشارکت گروه‌های جهادی با دستگاه‌های اجرایی در احداث ساختمان‌ها، آبرسانی و خدمت‌رسانی به مردم در کاهش بروکراسی‌های زائد و سهولت در دسترسی مردم به خدمات نیز تأثیرگذار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی گروه‌های جهادی و مشارکت این گروه‌ها با دستگاه‌های اجرایی در خدمت‌رسانی به مردم، این اقدامات را موجب ماندگاری روستاییان و اهالی مناطق مختلف در محل زندگی خود و جلوگیری از مهاجرت دانست.

قاسمیان ورود گروه‌های جهادی به حوزه فرهنگ‌سازی برای استفاده از روش‌های دانش بنیان در فعالیت‌های اقتصادی و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در آموزش و ارائه آگاهی لازم به مردم و ترویج دانش در عرصه‌های مختلف، نیازمند حرکت جهشی هستیم.

وی همچنین فرهنگ‌سازی برای صرفه‌جویی در مصرف آب و ارائه آموزش‌های لازم به مردم را ضروری دانست و افزود: ارائه آموزش در خصوص الگوی کشت مناسب برای جلوگیری از هدر رفت آب، اقدامی جهادی است و لازم است به صورت فوری این موضوع عملیاتی شود.

انتهای پیام/

منبع