اردبیل - استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای است و به همین منظور نیاز است تا رویکرد گردشگری در استان مبنای کار باشد.

به‌ گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اکبر بهنام‌جو بعدازظهر شنبه در جلسه شورای فنی سرمایه‌گذاری گردشگری در محل استاندار اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای است و به همین منظور نیاز است تا رویکرد گردشگری در استان اردبیل مبنای کار باشد و در این زمینه انتظار می‌رود تا مدیریت استان اردبیل با سبک گردشگری مبنای کار مسئولان باشد.

وی بیان کرد: در نظر گیری فرهنگ ایرانی و اردبیل برای استان اردبیل یک اولویت اساسی است و در این زمینه باید دید منفی گردشگران را نسبت به محیط اطراف بزداییم، چرا که هر گونه تنظیف شهری و طراحی و منظر شهری یک بازخورد مثبت و یا منفی می‌تواند در ذهن آن‌ها داشته باشد.

استاندار اردبیل گفت: بهتر است برای توسعه قابلیت‌های گردشگری استان جاذبه‌های مختلف استان را به همگان معرفی کنیم که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است و در این زمینه با توجه به این که هر نقطه از استان قابلیت‌های مستعدی دارد به همین منظور باید استانی که در تمامی حوزه‌ها دارای قابلیت‌های متعدد است به همگان معرفی کنیم.

بهنامجو تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذاران و معرفی قابلیت‌های گردشگری استان باید به صورت همه‌جانبه تداوم پیدا کند و در این زمینه نیاز است تا مسیرهای گردشگری و ایجاد پروژه‌های خاص در استان اردبیل مورد توجه واقع شود و مسئولان و بانک‌های عامل همکاری‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی اظهار کرد: یکی از انتظاراتی که در این زمینه وجود دارد هدایت سرمایه‌گذاری به سمت اجرای پروژه‌هایی خاص با معماری فاخر است که در این زمینه تمهیدات لازم برای ارائه آموزش‌های لازم در دستور کار قرار گرفته و در نظر گرفتن استانداردهای لازم با رویکرد بومی مبنای کار است.

انتهای پیام/

منبع