پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان‌ها: آذر ماه سال ۱۳۹۷ بود که مدیری غیربومی سکان‌دار هدایت استانداری البرز شد، وی در روز معارفه خود قول داد که مطالبات بر زمین مانده مردم این استان را محقق و قطار توسعه البرز را به حرکت درآورد، حالا حدود سه سال از عمر مسئولیت عزیزالله شهبازی به […]

پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان‌ها: آذر ماه سال ۱۳۹۷ بود که مدیری غیربومی سکان‌دار هدایت استانداری البرز شد، وی در روز معارفه خود قول داد که مطالبات بر زمین مانده مردم این استان را محقق و قطار توسعه البرز را به حرکت درآورد، حالا حدود سه سال از عمر مسئولیت عزیزالله شهبازی به عنوان نماینده عالی دولت در کوچک‌ترین استان کشور می‌گذرد و او به عنوان میراث دولت تدبیر و امید با کوله‌باری بزرگ از وعده‌های محقق نشده روزهای پایانی مسئولیت خود را طی می‌کند.

اگرچه وعده‌های استاندار البرز به مردم استان بی‌شمار است اما مرور چند وعده مهم که تا به امروز رنگ تحقق به خود نگرفته است خالی از لطف نیست.

پروژه ۱۰ ساله بیمارستان فردیس با اما و اگر تا ۶ ماه دیگر افتتاح می‌شود

اولین کلنگ ساخت این بیمارستان در سال ۸۹ و دولت نهم به زمین زده شد، در ابتدا قرار بود این بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ساخته شود که با آغاز کار دولت دهم و نیمه‌تمام ماندن پروژه در سال ۹۴ مقرر شد با یک بازتعریف بیمارستان به ۲۶۰ تختخوابی ارتقا یابد اما این امر هم به علت نبود بودجه متوقف ماند تا اینکه در سفر رئیس جمهور به البرز ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان فردیس در نظر گرفته شد که بخشی نقدی و بخش دیگر به صورت اوراق بهادار بود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور دولت تدبیر و امید در آذر ماه سال ۹۵ به استان البرز سفر کرد، در این سفر پرحاشیه که اعتراضات بسیاری را به دلیل هزینه‌کرد مبالغ بالا برای تشریفات در بر داشت، اجرای ۶۰ پروژه با اعتباری بیش از ۹۹۵ میلیارد تومان به تصویب رسید و قرار شد تمام این پروژه‌ها از جمله بیمارستان فردیس ظرف حداکثر سه سال یعنی تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسد، امری که محقق نشد، شهبازی در سفری که در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری به شهرستان فردیس داشت، قول افتتاح این بیمارستان را تا پایان دولت وقت داد و این کار را اقدامی جهادی و انقلابی خواند.

اما افتتاح بیمارستان فردیس باز هم محقق نشد و این پروژه مهم همچنان بلاتکلیف مانده است و بنا بر اظهار مسئولان حداقل تا ۶ ماه آینده خبری از افتتاح آن نیست.

کوله‌بار وعده‌های محقق‌نشده مسئولان در البرز

پانته‌آ عینی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس در این باره گفت: با وجود سرعت بالای تکمیل بیمارستان فردیس، به نظر می‌رسد در بهترین حالت این بیمارستان ظرف ۶ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه این بیمارستان بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: حدود ۹۰ درصد عملیات ساخت طبقات سوم و چهارم ساختمان این بیمارستان به پایان رسیده و پیمانکاران در حال تکمیل طبقات دیگر هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس ادامه داد: برای بهره‌برداری از این پروژه تنها تکمیل ساختمان کافی نیست و باید تجهیزات و امکانات مورد نیاز درمانی نیز خریداری شود.

این مسئول با اشاره به علت تأخیر در بهره برداری از این پروژه تاکید کرد: با توجه به افزایش تورم، هزینه ساخت بیمارستان بالا رفته و همین باعث شده در تأمین اعتبار مورد نیاز مشکلاتی ایجاد شود.

افتتاح ورزشگاه انقلاب کرج باز هم به‌وقت اضافه کشید

ورزشگاه ۶ هزار نفری انقلاب کرج که قرار بود تا پایان دولت روحانی افتتاح شود و همچنان در انتظار بهره‌برداری است، حالا آخرین وعده نیز سالن ۶ هزار نفری کرج با اما و اگر تا ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود.

عملیات ساخت‌وساز سالن ۶ هزار نفری انقلاب کرج از سال ۹۰ آغاز شده اما به‌رغم تلاش‌های زیاد، زمان بهره‌برداری از آن به‌عنوان یک داستان دنباله‌دار از سوی مسئولان مختلف استانی و کشوری همچنان در حال تمدید شدن است. این پروژه که مقرر بود ظرف سه سال به بهره‌برداری برسد با گذشت سال‌ها هنوز به ایستگاه پایانی نرسیده و تاریخ‌های زیادی برای بهره‌برداری از آن اعلام شده است.

کوله‌بار وعده‌های محقق‌نشده مسئولان در البرز

عزیزالله شهبازی ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری در نشست برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌کاره که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در البرز آغاز شده است، این پروژه را جزو ۶ پروژه محوری در البرز خواند و گفت: «بیمارستان فردیس باید تا پایان کار دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرند.» امری که مانند بسیاری وعده‌های او محقق نشد.

سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان روز جمعه ۱۹ شهریور ماه سال جاری در سفری که به استان البرز داشت، با اشاره به تعیین تکلیف پروژه ورزشگاه ۶ هزار نفری کرج اظهار کرد: این ورزشگاه یکی از بهترین پروژه‌ها در کشور است که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ادامه آن نیازمند حمایت و کمک مالی است. به همین منظور مقرر شده که در هفته آینده جلسات کارشناسی برگزار شود.

وی با اشاره به صحبت‌های پیمانکار این پروژه مبنی بر اینکه افتتاح این ورزشگاه در صورت تزریق منابع مالی تا ۲۲ بهمن محقق خواهد شد، گفت: به طور قطع جلسات کارشناسی در هفته پیش روی برگزار تا با فراهم شدن شرایط آن را در دستور کار قرار داده و بتوانیم زودتر از موعد این پروژه بزرگ را تحویل دهیم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: پروژه ورزشگاه ۶ هزار نفری انقلاب کرج یکی از مجموعه‌های فاخر کشور است و با توجه به خاطرات و آشنایی که با این استان دارم امیدواریم اتفاقات خوبی در ورزش البرز شاهد باشیم.

سجادی گفت: در این بین اداره کل ورزش و جوانان نیز باید بیشتر از گذشته رسالت و وظایف خود را در پیش گرفته و ما نیز در هر جایی که نیاز باشد بر حسب وظیفه کمک خواهیم کرد.

متروی کرج روی ریل بی‌تدبیری

کلنگ پروژه قطار شهری کرج از سال ۱۳۸۵ آن به زمین زده شده اما تاکنون با دلایل مختلف به بهره‌برداری نرسیده و برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است؛ طی ۱۴ سال اخیر اجرای این پروژه ناکام مانده و مردم رنگ قطار شهری را به چشم ندیده‌اند.

مترو در رفاه حال شهروندان و کاهش نگرانی آن‌ها از ترافیک تأثیر بسزایی دارد اما تاکنون این حق مسلم شهروندی و شهرنشینی به آرزویی برای شهروندان تبدیل شده است.

کوله‌بار وعده‌های محقق‌نشده مسئولان در البرز

استاندار البرز دوم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرستان فردیس در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت پروژه متروی کرج گفت: روند تکمیل پروژه به خوبی در مسیر حرکت قرار گرفته و تا پایان سال بخشی از آن به نتیجه خواهد رسید.

وی اظهار کرد: یکی از دلایل روند کندی در پروژه مترو کمبود اعتبارات بود که طی سفر آخر رئیس جمهور به استان البرز مبلغی برای این پروژه در نظر گرفته شد و تا کنون ۸۰ درصد آن مبلغ تخصیص یافته است، همچنین دولت در سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل مترو در نظر گرفته است.

مترو در رفاه حال شهروندان و کاهش نگرانی آن‌ها از ترافیک تأثیر بسزایی دارد اما تاکنون این حق مسلم شهروندی و شهرنشینی به آرزویی برای شهروندان تبدیل شده است.

بی‌مهری ادامه‌دار به پروژه کمربندی شمالی کرج

پروژه کمربندی شمالی کرج نیز به عنوان یک پروژه مهم ملی قرار بود تا پایان سال ۹۹ افتتاح شود، این پروژه بزرگ و مهم برای حل معضل ترافیک کلان‌شهر کرج در سال ۹۵ کلنگ‌زنی شد و قرار بود چهارساله به بهره‌برداری برسد اما با وجود پیشرفت فیزیکی هنوز خبری از افتتاح آن و تحقق وعده استاندار نیست.

کوله‌بار وعده‌های محقق‌نشده مسئولان در البرز

این پروژه با هدف کاهش حجم ترافیک در آزادراه تهران تا غرب کرج، کاهش حجم تردد در جاده مخصوص کرج، کاهش تردد در مسیر اندیشه، شهریار، ساماندهی ترافیک وسایل نقلیه و هدایت آنها به محور مورد اجرا و کاهش زمان سفر در آن محدوده اجرایی شده است که به همت مسئولان دولت تدبیر و امید هنوز اجرایی نشده است.

شهبازی در تاریخ ۸ اردیبهشت سال ۹۹ در بازدید از روند پیشرفت پروژه کمربند شمالی کرج اظهار کرد: برنامه‌ریزی شد که دولت هم در این پروژه مشارکت داشته باشد، از این رو با همراهی شهردار کرج دیداری با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم و نوبخت دستور دادند از طریق فروش اوراق مشارکت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تخصیص یابد و با قول‌های داده شده این پروژه بزرگ و مهم تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

دولت باری از دوش ایران کوچک بردارد

حالا که زمزمه‌هایی از تغییر استاندار البرز به گوش می‌رسد و رئیس جمهور نیز اقدام به سفرهای استانی می‌کند و بر این اساس دیر یا زود نوبت این استان نیز فرا خواهد رسید، خوب است که وعده‌های مهمی که تاکنون بر زمین مانده و مردم استان را از نعمت آن بی‌بهره کرده است به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد تا بخشی از مشکلات ایران کوچک حل شود.

انتهای پیام/

منبع