به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت‌الاسلام حسن صفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش لاهرود اظهار کرد: مطالبه‌گری باید به یک فرهنگ در بین مردم تبدیل شود و اینکه عده‌ای این مطالبه‌گری را خودنمایی می‌دانند، اصلاً تفکر درستی نیست. وی با تبریک فرا رسیدن ماه میهمانی خدا و تسلیت وفات حضرت خدیجه تصریح […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت‌الاسلام حسن صفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش لاهرود اظهار کرد: مطالبه‌گری باید به یک فرهنگ در بین مردم تبدیل شود و اینکه عده‌ای این مطالبه‌گری را خودنمایی می‌دانند، اصلاً تفکر درستی نیست.

وی با تبریک فرا رسیدن ماه میهمانی خدا و تسلیت وفات حضرت خدیجه تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان باید در مساجد تمامی بخش‌ها و روستاها روحانی دعوت شده و مسائل معنوی و مذهبی برای جوانان بازگو شود.

امام جمعه لاهرود تدارک افطاری ساده برای روزه‌داران در مساجد را حائز اهمیت دانست و گفت: برگزاری جلسات تفسیر و احکام بعد از نمازهای جماعت ظهر در مساجد برای تربیت دینی مردم منطقه ضروری است.

حجت‌الاسلام صفری رسیدگی به امور مردم را از وظایف اصلی مسئولان نظام اعلام کرد و افزود: در آستانه تابستان باید آب و فاضلاب به فکر جبران کسری آب منطقه باشد و هر راهکاری که لازم است با مدیریت درست در بخش‌های مختلف برای کسری آب اندیشیده شود.

وی قطع انشعابات غیرمجاز را در جبران کسری آب مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: کمبود آب سال‌های متمادی است که باغداران و کشاورزان منطقه را رنج می‌دهد و امیدواریم کم آبی در فصل تابستان به شکل اصولی و درست مدیریت شده و باید کم و کاستی‌ها را جبران کرد.

حجت‌الاسلام صفری به چالش کشیدن مسئولان را در حل مشکلات مردم یادآور شد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود مسئولان استانی و مدیران کل در نماز جمعه حاضر شده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

وی با تسلیت شهادت شهیدان حرم رضوی با دهان روزه اضافه کرد: روحانیان مجاهد، انقلابی، جهادی، مردمی و ساده زیست همواره در خط مقدم مبارزه با دشمنان نظام ایستاده‌اند و سال‌هاست برای پایداری این کشور از جان خود مایه می‌گذارند.

حجت‌الاسلام صفری با تاکید بر اینکه عاملان خبیث این جنایت به سزای اعمالشان خواهند رسید، بیان کرد: راه شهدا و مجاهدت‌های آنها ادامه دارد و روحانیون هیچ‌گاه پشت نظام را خالی نخواهند کرد.

امام جمعه لاهرود در بخش دیگری از خطبه‌ها با تقدیر از دولت در اجرای اقدامات جهادی و زیربنایی از جمله پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های دولت قبل اظهار کرد: این مبلغ که از اوراق و استقراض از اشخاص حقیقی و حقوقی بود، پرداخت شد.

وی از دولت خواست با ورود هوشمندانه به بازار و کنترل آن جلوی گرانی افسارگسیخته را گرفته و اعتماد را به مردم بازگردانند.

حجت‌الاسلام صفری تصریح کرد: مردم زیر فشار هستند و باید هدفمند و با بازنگری یارانه‌ها، اقتصاد آشفته را سامان دهیم.

وی گفت: در شأن ملت ما نیست که ۹۳ درصد خانوارها یارانه بگیر باشند و ۳۵ درصد فقیر داشته باشیم.

امام جمعه لاهرود افزود: هدفمندی یارانه‌ها نیاز به بازنگری جدی دارد چرا که فاصله طبقاتی بسیار زیاد است و قابل قبول نیست ثروتمند و فقیر فاصله چشمگیری داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع