آزاد مرادی در حاشیه حضور در نمایشگاه اردبیل در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، نان برنجی، نان خرمایی، کاک و…، را از سوغاتی های کرمانشاه عنوان کرد و گفت: تولیدکنندگان شیرینی در کرمانشاه در بحث کارگاهی قوی هستند اما تهیه مواد اولیه به سختی انجام می شود. تولیدکننده و فروشنده شیرینی های سوغاتی اظهار […]

آزاد مرادی در حاشیه حضور در نمایشگاه اردبیل در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، نان برنجی، نان خرمایی، کاک و…، را از سوغاتی های کرمانشاه عنوان کرد و گفت: تولیدکنندگان شیرینی در کرمانشاه در بحث کارگاهی قوی هستند اما تهیه مواد اولیه به سختی انجام می شود.

تولیدکننده و فروشنده شیرینی های سوغاتی اظهار کرد: شکر، روغن، تخم مرغ و…، مواد اصلی تولید شیرینی های سوغات کرمانشاه هست که در شرایط فعلی تهیه این اقلام به سختی انجام می شود.

وی تصریح کرد: سهمیه ای هم که به صورت ماهانه به تولیدکنندگان شیرینی تعلق می گیرد تنها برای یک یا دو روز کفافدمی کند.

مرادی افزود: ما قبلا برای تهیه روغن بصورت حلبی ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان هزینه می کردیم که در شرایط فعلی باید دو یا سه برابر قیمت فعلی هزینه شود.

تولیدکننده شیرنی اظهار کرد: برای تهیه شیرنی های کرمانشاه بیشتر از آرد برنج ایرانی استفاده می شود که در حال حاضر قیمت برنج بسیار گران شده است.

وی بابیان اینکه سوغات هر شهر نمادی از فرهنگ آن شهر است گفت: متاسفانه به دنبال گرانی های اخیر، ۸۰ درصد کارگاه های تولید شیرینی در کرمانشاه تعطیل شده اند.

انتهای پیام/

منبع