علی حیدری در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: برای مدیریت منابع آب و سازگاری با کم آبی و خشکسالی شش راهبرد و ۳۵ برنامه اساسی در سطح استان اجرایی و عملیاتی می شود. وی تصریح کرد: در سال گذشته میزان تحقق برنامه‌های اجرا شده در مقابله با خشکسالی و کم آبی تا […]

علی حیدری در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: برای مدیریت منابع آب و سازگاری با کم آبی و خشکسالی شش راهبرد و ۳۵ برنامه اساسی در سطح استان اجرایی و عملیاتی می شود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته میزان تحقق برنامه‌های اجرا شده در مقابله با خشکسالی و کم آبی تا ۶۵ درصد تحقق پیدا کرد و شایسته است تا با هدف‌گذاری درست سعی کنیم تا کاستی ها و نارسایی ها به شکل مطلوب برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اولویت اصلی را در تأمین منابع آب مربوط به شرب دانست و گفت: بعد از شرب، سعی ما بر این خواهد بود تا در صورت موجود بودن منابع آب در بخش کشاورزی آن هم به روش‌های نوین تأمین منابع آب را انجام دهیم.

حیدری با بیان اینکه در اکثر سدهای استان کمبود منابع آب وجود دارد، افزود: به دنبال کم بارشی ها در سال زراعی جاری در پشت سد حوزه ارس با ۲۱۸ میلیون متر مکعب کمبود منابع آب روبه‌رو هستیم.

وی همکاری عموم مردم در مصرف بهینه آب و رعایت الگوی کشت را از سوی کشاورزان یادآور شد و خاطرنشان کرد: امیدواریم زارعان شمال استان با پرهیز از کشت دوم به کمک مسئولان استان بیایند تا بتوانیم با اولویت منابع آب شرب شهرها و روستاها را به نحوه مطلوب تأمین و از تابستان گرم گذر کنیم.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به غیر از جنوب استان، ما در سایر مناطق استان با کاهش بارندگی در فصل زراعی روبه‌رو بودیم و همچنان دغدغه ما تأمین منابع آب شرب است که در این زمینه راهکارها و راهبردهای اساسی را مورد توجه قرار می دهیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به مردم استان اطمینان داد که در مناطق شهری و روستایی قطعی منابع آب در فصل تابستان نداشته باشند و در پایداری منابع آب مصرف بهینه را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع