به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، اندرو جونز تصاویری را که کاوشگر در دهانه Von Kaman در قسمت دورافتاده ماه ثبت کرده را در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرده است. در یکی از این تصاویر شیء عجیبی دیده می‌شود که کارشناسان چینی آن را خانه مرموز نامگذاری کرده‌اند. این نخستین […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، اندرو جونز تصاویری را که کاوشگر در دهانه Von Kaman در قسمت دورافتاده ماه ثبت کرده را در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرده است. در یکی از این تصاویر شیء عجیبی دیده می‌شود که کارشناسان چینی آن را خانه مرموز نامگذاری کرده‌اند.

کاوشگر چینی مکعب مرموز روی ماه را بررسی می کند

این نخستین باری نیست که یک کاوشگر ماه شیء عجیبی را کشف می‌کند. در فوریه ۲۰۱۹ میلادی و یک ماه پس از آنکه یوتو و-۲ روی ماه فرود آمد، این ابزار به یک ماده ژل مانند مرموز روی سطح ماه برخورد کرد که محققان معتقدند در نتیجه برخورد شهاب سنگ‌ها با سطح سیاره به وجود آمده است.

کاوشگر یوتو و-۲ و لندر چانگ -۴ اکنون ۳۷ هفتمین روز ماه را پشت سر می‌گذارند. آنها تاکنون ترکیبات شیمیایی صخره‌ها و سنگ خاک را اندازه گرفتند، با استفاده از یک تلسکوپ رادیویی مشاهداتی انجام دادند و اشعه‌های کهکشانی را بررسی کردند.

در سال ۲۰۱۹ چین نخستین کشوری بود که کاوشگری به نیمه تاریک ماه فرستاد.

انتهای پیام/

منبع