محمد غیوری‌خواه در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر اظهار کرد: طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از اواسط روز سه شنبه ضمن افزایش ابر و افزایش سرعت وزش باد، انتظار می‌رود در نواحی بادخیز گاهی وزش باد شدید توأم با خیزش گردوخاک و احتمال بروز خسارت رخ دهد و این […]

محمد غیوری‌خواه در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر اظهار کرد: طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از اواسط روز سه شنبه ضمن افزایش ابر و افزایش سرعت وزش باد، انتظار می‌رود در نواحی بادخیز گاهی وزش باد شدید توأم با خیزش گردوخاک و احتمال بروز خسارت رخ دهد و این وضعیت تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد یافت.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: همچنین از اواخر روز سه شنبه تا دوشنبه هفته آینده با شدت و ضعف شاهد بارش در سطح استان بوده که در نواحی سردسیر و کوهستانی احتمال بارش برف نیز پیش بینی می‌شود.

وی افزود: با توجه به حجم و نوع بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر، تشکیل مه، کاهش دید افقی و لغزندگی جاده‌ها در مناطق مستعد انتظار می‌رود.

غیوری‌خواه ادامه داد: همچنین طی روز پنجشنبه کاهش محسوس دما به ویژه در نواحی شمالی و شرقی پیش بینی می‌شودد. شایان ذکر است پیرامون سامانه فوق هشدار زرد شماره ۷۳ صادر شده است.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی وضعیت جوی و کیفیت هوای شهرستان مشهد مقدس را طی فردا سه شنبه نیمه ابری از بعدازظهر افزایش سرعت باد از اواخر وقت ابری با احتمال بارش پراکنده و مه رقیق پیش بینی کرد.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای ۵- درجه سلسیوس سردترین و سرخس با بیشینه دمای ۲۳ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای مشهد مقدس بین صفر و ۱۶ درجه سلسیوس در نوسان بوده است. همچنین بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه هواشناسی سرخس با سرعت ۴۳ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر