به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از الجزیره، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا به طور رسمی از آمادگی ارتش کشورش برای ادامه حضور در افغانستان خبر داد. بر اساس گزارش رویترز، این اعلام به طور رسمی به اعضای گروه هفت ابلاغ شده است. طبق ادعای ترودو ارتش کانادا می‌تواند شمار زیادی از نیروهایش […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از الجزیره، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا به طور رسمی از آمادگی ارتش کشورش برای ادامه حضور در افغانستان خبر داد.

بر اساس گزارش رویترز، این اعلام به طور رسمی به اعضای گروه هفت ابلاغ شده است.

طبق ادعای ترودو ارتش کانادا می‌تواند شمار زیادی از نیروهایش را حتی پس از ۳۱ آگوست (۹ شهریورماه) نیز در کشور افغانستان حفظ کند.

این در حالی است که گزارش‌ها نشان می‌دهند «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مطابق با توصیه پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) خروج باقیمانده نظامیان کشورش از خاک افغانستان را تا ضرب‌الاجل ۳۱ آگوست (۹ شهریور ماه) به پایان خواهد رسانید.

به گفته برخی منابع، بایدن همچنین درخواست متحدان این کشور برای تمدید عملیات خروج از افغانستان پس از موعد مقرر و توافق شده با طالبان را رد کرده است.

قابل ذکر است که طالبان تاکنون بارها به اشغالگران غربی در خصوص عدم رعایت موعد خروج نظامیانشان از افغانستان به آنها هشدار داده است.

انتهای پیام/

منبع