چهره تیم های راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در شرایطی مشخص شد که تیم ملی آلمان یکی از ناکامان بزرگ بود و تیم های آسیایی هم رکورد حضور در مرحله حذفی را شکستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی که از ۲۹ آبان ماه با حضور ۳۲ تیم در هشت گروه چهار تیمی به میزبان قطر آغاز شده بود، روز ۱۱ آذر با شناخت ۱۶ تیم مرحله یک هشتم نهایی، وارد مرحله حذفی شد.

در دور مقدماتی نتایج شگفت انگیزی به دست آمد که بخش عمده آن مربوط به تیم‌های آسیایی به ویژه تیم ملی ژاپن بود که دو مدعی اصلی قهرمانی را شکست داد و به یک هشتم نهایی رسید. مردان سرزمین آفتاب تابان هم آلمان و هم اسپانیا را قربانی جاه طلبی خود کردند.

البته عربستانی‌ها هم که نتوانستند به مرحله بعد صعود کنند در نخستین دیدار خود آرژانتین پرستاره را شکست دادند تا یکی از شگفتی سازان این دوره از مسابقات لقب بگیرند.

صعود سه تیم ژاپن، عربستان و استرالیا از قاره آسیا به مرحله یک هشتم نهایی هم برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی اتفاق افتاد. اما بزرگترین غایب مرحله یک هشتم نهایی تیم ملی آلمان است که مثل دوره قبل در مرحله مقدماتی حذف شد و به خانه برگشت.

وضعیت تیم‌های گروه‌های هشتگانه بیست و دومین دوره جام جهانی به شرح زیر است:

گروه اول:
۱ – هلند
۲ – سنگال

۳ – اکوادور
۴ – قطر

گروه دو:
۱ – انگلیس
۲ – آمریکا

۳ – ولز
۴ – ایران

گروه سوم:
۱ – آرژانتین
۲ – لهستان

۳ – مکزیک
۴ – عربستان

گروه چهارم:
۱ – فرانسه
۲ – استرالیا

۳ – تونس
۴ – دانمارک

گروه پنجم:
۱ – ژاپن
۲ – اسپانیا

۳ – آلمان
۴ – کاستاریکا

گروه ششم:
۱ – مراکش
۲ – کرواسی

۳ – بلژیک
۴ – کانادا

گروه هفتم:
۱ – پرتغال
۲ – کره جنوبی

۳ – اروگوئه
۴ – غنا

گروه هشتم:
۱ – برزیل
۲ – سوئیس

۳ – کامرون
۴ – صربستان

دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی براساس جدول زیر برگزار خواهد شد

انتهای پیام/