فرماندار گرمی در جریان سفر وزیر صمت به این شهرستان، از تعطیلی چهار واحد صنعتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آذرمغان، علی بهشتی، فرماندار شهرستان گرمی در جریان سفر وزیر صمت به این شهرستان با اشاره به عمق محرومیت گرمی و تاکید مقام معظم رهبری بر حل مشکلات و نارسایی‌های این منطقه اظهار کرد: همان طوری‌که رهبر معظم انقلاب گفتند برای دیدن محرومیت باید به گرمی سفر کرد و این آیینه‌ای تمام نما برای مسئولان در توجه جدی به گرمی در مسیر توسعه روزافزون است.

علی بهشتی افزود: باید در شهرستان گرمی برای تولیدکنندگان و کارآفرینان بسته‌های تشویقی ارائه شود چرا که هیچ سرمایه‌گذاری حاضر نیست تهران و شهرهای همجوار را رها کرده و بدون مشوق‌های مورد نیاز در منطقه محروم گرمی حاضر شود.

وی ضرورت پرداخت تسهیلات کم بهره و معافیت‌های مالیاتی، گمرکی و بیمه‌ای را یادآور شد و اظهار کرد: از شهرک صنعتی ۳۰ هکتاری گرمی که ۱۴ واحد صنعتی در آن فعال است، چهار واحد نیز در مرحله اجرا بوده و چهار طرح صنعتی نیز به حال رکود درآمده است.

فرماندار شهرستان گرمی ضرورت ورود واحدهای صنعتی را به چرخه تولید در سال جهش تولید یادآور شد و خاطر نشان کرد: در شهرستان گرمی ما با عنصر ارزشمند ید و استحصال و فرآوری آن روبه‌رو هستیم که در سطح کشور و حتی دنیا ذخایر ید یک ذخایر ارزشمند به شمار می‌رود.

بهشتی ضرورت فرآوری این محصول ارزشمند را یادآور شد و تصریح کرد: بهتر است در شهرک صنعتی گرمی در کنار رعایت الگوهای زیست محیطی، توسعه تصفیه‌خانه و سایر زیرساخت‌ها نظیر روشنایی و آسفالت معابر انجام شود تا سرمایه‌گذاران بدون محدودیت بتوانند در سنگر تولید به وظیفه خطیر خود عمل کنند.

در این جلسه پنج نفر از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حاضر در شهرک‌های صنعتی گرمی نیز مشکلات خود را نظیر عدم حمایت مسئولان و مدیران اجرایی، پرداخت تسهیلات با بهره بالا توسط بانک‌ها، عدم همراهی بیمه‌ها و مالیات در کمک و مساعدت به سرمایه‌گذاران در مناطق محروم و همچنین مهاجرت و کاهش نیروی انسانی را در شهر گرمی و تعطیلی واحدهای راکد را به دلیل نبود مواد اولیه از جمله مشکلات و نارسایی‌های پیش آمده اعلام کردند.

انتهای پیام/