به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر، منطقه مغان را به عنوان یک کارخانه عظیم تولیدی با چندین هزار نفر اشتغال و چندین هزار تن محصولات استراتژیک دانست و اظهار کرد: عدم توجه، عدم توسعه و یا عدم برنامه ریزی در حوزه آب و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر، منطقه مغان را به عنوان یک کارخانه عظیم تولیدی با چندین هزار نفر اشتغال و چندین هزار تن محصولات استراتژیک دانست و اظهار کرد: عدم توجه، عدم توسعه و یا عدم برنامه ریزی در حوزه آب و خاک را بزرگترین آسیب و مشکل تولید و شعار سال است.

وی بیان کرد: تا زمانی که نگاه توسعه محور و نگاه به مغان به عنوان بزرگترین بنگاه و کارخانه تولیدی کشور در وزارتخانه‌ها اصلاح نشود، قطعاً با چالش اساسی در حوزه تولیدات کشاورزی و دامی مواجه خواهیم شد.

خطیب جمعه بیله سوار ضمن تشکر از استاندار، فرماندار و مسئولان آب منطقه‌ای مغان گفت: تا زمانی که منطقه مغان به عنوان کد اختصاصی در برنامه و بودجه و سامانه وزارت جهاد کشاورزی لحاظ نشود، هیچ وقت مشکلات آب و خاک منطقه مغان درمان اساسی نخواهد شد.

عزیزی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات آب منطقه‌ای مغان قابل حل و فصل است و از ریاست جمهوری اسلامی و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی تقاضا داریم توجه جدی به مسئله و مشکلات اساسی منطقه مغان داشته باشد.

وی با اشاره به محورهای بیانات مقام معظم رهبری افزود: چه در حوزه برنامه هشتم توسعه و چه در برنامه اصل ۴۴ قانون اساسی و چه در بحث اقتصاد بدون نفت و چه در شورای هماهنگی امور اقتصادی سران قوا؛ به مسئله مهم، تولید و توجه ویژه به ملزومات تولید است.

امام جمعه شهرستان بیله سوار با اشاره به دیدار کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب گفت: بیانات مقام معظم رهبری به عنوان منشور راهبردی، مرامنامه و اساسنامه حرکات و تصمیم گیری و تصمیم سازی مسئولان نظام است.

عزیزی ادامه داد: در طول سالیان قبل و دولت‌های قبل، هر زمان به فرمایشات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب توجه جدی شد آنجا موفقیت، رضایت و تعالی و کارآمدی حاصل شد و هر جا برعکس عمل شد نتیجه هم برعکس از آب در آمد.

وی در ادامه ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، فرارسیدن میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام و تکریم خیرین را تبریک گفته و اظهار کرد: نیاز است این عمل مومنانه در جامعه فرهنگ سازی شود.

امام جمعه بیله سوار در پایان با اشاره به فرارسیدن روز ارتش و نیروی زمینی، این روز را به همه ارتشیان به ویژه پرسنل سایت پدافندی شهرستان بیله سوار تبریک گفته از زحمات شبانه روزی آنها تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

منبع