به گزارش آذرمغان به نقل از بازار، خلیل نیکشاد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: در سال زراعی جاری سطح زیرکشت گندم آبی در استان اردبیل ۵۵ هزار هکتار است که امیدواریم با تلاش زارعین برداشت محصول باکیفیتی را در این اراضی شاهد باشیم. وی سطح زیرکشت اراضی دیم استان را در محصول استراتژیک […]

به گزارش آذرمغان به نقل از بازار، خلیل نیکشاد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: در سال زراعی جاری سطح زیرکشت گندم آبی در استان اردبیل ۵۵ هزار هکتار است که امیدواریم با تلاش زارعین برداشت محصول باکیفیتی را در این اراضی شاهد باشیم.
وی سطح زیرکشت اراضی دیم استان را در محصول استراتژیک گندم ۲۳۵ هزار هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: در مجموع ۲۹۰ هزار هکتار از اراضی استان به زیر کشت محصول گندم رفته که نسبت به سال قبل زراعی شرایط مساوی را نشان می‌دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم از این اراضی دیم و آبی گندم‌خیز استان ۵۸۰ هزار تن محصول باکیفیت تولید و در مراکز نگهداری و ذخیره‌سازی با خرید تضمینی مورد صیانت قرار می‌گیرد.
نیکشاد گفت: بیشترین سطح زیرکشت اراضی دیم و آبی گندم‌خیز استان مربوط به سه شهرستان پارس‌آبد، بیله‌سوار و گرمی است که بیش از ۷۰ درصد گندم تولیدی مربوط به این سه شهرستان است.
وی بیان کرد: در شهرستان گرمی ۶۶ هزار هکتار از اراضی دیم به کشت گندم اختصاص یافته که تولید ۸۰ هزار تن در این شهرستان پیش‌بینی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل به بازدیدهای مکرر از مزارع سبز گندم، جو و کلزای استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر هیچ آفت و بیماری مزارع استان را تهدید نمی‌کند و تلاش می‌کنیم تا با تامین به موقع سموم و سایر نیازمندی‌های کشاورزان و عنایت الهی در بارش‌های بهاری وضعیت کشت و زرع مطلوبی را در زمان برداشت محصول گندم، جو و سایر زراعت‌های مهم و استراتژیک شاهد باشیم.

انتهای پیام/

منبع