به گزارش آذرمغان به نقل از مهر، به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از سخنگویان وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) شامگاه چهارشنبه (به وقت واشنگتن) در واکنش به حمله راکتی علیه پایگاه نظامیان آمریکا واقع در مجاورت فرودگاه اربیل اعلام کرد که این وزارتخانه از گزارشهای مربوط به این حمله اطلاع یافته است. این سخنگو، که […]

به گزارش آذرمغان به نقل از مهر، به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از سخنگویان وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) شامگاه چهارشنبه (به وقت واشنگتن) در واکنش به حمله راکتی علیه پایگاه نظامیان آمریکا واقع در مجاورت فرودگاه اربیل اعلام کرد که این وزارتخانه از گزارشهای مربوط به این حمله اطلاع یافته است.
این سخنگو، که نخواست نامش فاش شود، توضیح داد اطلاعات اولیه حاکی از آن است که آتش‌سوزی بزرگی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل رخ داده است.
شبکه الجزیره نیز به نقل از یک مقام پنتاگون گزارش داد که ماهیت حمله به فرودگاه اربیل که در آن نظامیان آمریکایی مستقر هستند، هنوز مشخص نیست.
بر این اساس، مقام مذکور مدعی شد: «اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که این حمله تلفاتی در پی نداشته است».
گفتنی است، کانال خبری صابرین نیوز شامگاه چهارشنبه (به وقت بغداد) از حمله راکتی به پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل خبر داد.
براساس این گزارش، در پی انفجار ناشی از برخورد راکت به این پایگاه، ستون‌های دود غلیظی به آسمان برخاسته است.
پس از این حمله، فرودگاه اربیل تعطیل شد.
براساس گزارش خبرنگاران عراقی، پس از هدف گرفته شدن پایگاه نظامی ایالات متحده پهپادهای شناسایی آمریکا بر فراز آسمان اربیل گشت زنی می‌کنند.
همچنین در پی این حمله آژیرهای خطر در کنسولگری آمریکا در این استان به صدا در آمد.

انتهای پیام/

منبع