به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل ازریانووستی، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در واکنش به سخنان «لیز تراس» وزیر خارجه روسیه مبنی بر ارسال کمک‌های نظامی دوچندان به اوکراین، اعلام کرد که روند ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین و سایر کشورها امنیت این قاره را تهدید می‌کند. پسکوف در این باره گفت: تمایل به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل ازریانووستی، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در واکنش به سخنان «لیز تراس» وزیر خارجه روسیه مبنی بر ارسال کمک‌های نظامی دوچندان به اوکراین، اعلام کرد که روند ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین و سایر کشورها امنیت این قاره را تهدید می‌کند.

پسکوف در این باره گفت: تمایل به ارسال تسلیحات از جمله تسلیحات سنگین به اوکراین و سایر کشورها به خودی خود اقداماتی است که امنیت این قاره را تهدید کرده و موجب ایجاد بی ثباتی می‌گردد.

پیشتر لیز تراس گفته بود که کی یف به تانک، جت جنگنده و تسلیحات سنگین بیشتری نیاز دارد و هشدار داده بود که جنگ در اوکراین ممکن است پنج سال یا حتی دو برابر طول بکشد.

همچنین وزیر دفاع انگلیس نیز در اظهاراتی که در رسانه‌های این کشور پخش شد اعلام کرد که در صورت ادامه حملات روسیه، غرب حمایت فزاینده ای از اوکراین به طرق مختلف مانند ارسال تانک و هواپیما، خواهد نمود.

همزمان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نیز هشدار داده است که هرگونه دخالت خارجی در اوکراین با واکنش برق آسای مسکو همراه خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع