داوود شایقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: بخشی از این منابع از ردیف‌های ملی و بخش دیگری نیز از قبل سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا کرده که عمده آنها صرف پروژه‌های زیربنایی به ویژه در بخش راه و راه‌ آهن شده است. وی تصریح […]

داوود شایقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: بخشی از این منابع از ردیف‌های ملی و بخش دیگری نیز از قبل سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا کرده که عمده آنها صرف پروژه‌های زیربنایی به ویژه در بخش راه و راه‌ آهن شده است.

وی تصریح کرد: عملکرد جذب اعتبارات عمرانی در استان اردبیل اعم از ملی و استانی به حدی مناسب بوده که در ایام انتخابات هیچ نقدی به این حوزه وارد نشد و حتی برخی از کاندیداها از عملکرد عمرانی و کارهای زیربنایی در این استان تمجید کردند.

مهلت ۲۴ روزه برای جذب اعتبارات سال ۹۹ از سوی دستگاه‌های اجرایی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل به مهلت ۲۴ روزه برای جذب اعتبارات سال ۹۹ از سوی دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: در مهلت کوتاه باقی مانده سعی بر این خواهد بود تا صد درصد اعتبارات جذب شده و ما برگشتی به خزانه را شاهد نباشیم.

شایقی افزود: در بخش اعتبارات هزینه‌ای ما به شکل کامل برای ۲۴ دستگاهی که در استان وظیفه توزیع اعتبارات را داریم، پرداختی پرسنلی و حقوق و مزایا و رفاهی کارکنان به صورت صد درصد پرداخت شده و این فرآیند در سه ماهه اول امسال نیز به شکل مطلوب به انجام رسیده است.

وی در مورد توزیع اعتبارات عمرانی در سال گذشته نیز خاطر نشان کرد: به رغم آن که سهم استان دو درصد اعتبارات عمرانی کشور است اما بیشتر از این سهم ما دریافت منابع را در این حوزه شاهد بودیم به طوری که عملکرد بودجه عمرانی استان سه هزار میلیارد تومان است.

یک‌هزار میلیارد تومان از این منابع برای راه آهن اردبیل تخصیص یافته است
شایقی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: یک‌هزار میلیارد تومان از این منابع برای راه آهن اردبیل تخصیص یافته و مابقی این منابع صرف پروژه‌های زیربنایی در حوزه راه، توسعه بزرگراه، بخش آب و خاک، حوزه مسکن و زیرساخت‌های کشاورزی، شهرک‌های صنعتی و گردشگری قرار گرفته است.

وی در مورد فروش اموال و پرداختی بازنشستگان از این محل در سال گذشته بیان کرد: امسال رویکرد منابع حاصل از فروش اموال متفاوت از سال قبل است و باید صرف کارهای عمرانی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شود.

شایقی ادامه داد: هر چند در استان اردبیل عملکرد مناسبی را در این بخش شاهد بودیم و حتی جایگاه اول را به دست آوردیم اما امسال برگشتی این منابع از خزانه به استان باید صرف کارهای زیربنایی شود.

توزیع ۳۱۹ میلیارد تومان منابع بین فرمانداری‌های استان اردبیل 
دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: سال گذشته ۲۳۶ میلیارد تومان با ضرایب مشخص در بین شهرستان‌ها توزیع شد که امسال این رقم به ۳۱۹ میلیارد تومان رسیده تا با ضریب مشخص در بین شهرستان‌های استان توزیع شود.

وی ضریب توزیع در اردبیل را ۲۱ درصد، گرمی را ۵.۸ دهم درصد، نیر را ۴.۳۲ دهم درصد و سایر شهرستان‌ها را … اعلام کرد و گفت: توزیع اعتبارات امسال به صورت فصلی و بر اساس شاخص توازن انجام خواهد شد.

شایقی الزامات بودجه امسال را پرهیز فرمانداری‌ها از توزیع اعتبار برای پروژه‌های مستمر و تعمیر و تجهیز ساختمان ادارات اعلام کرد و افزود: امسال اولویت توزیع اعتبارات پروژه‌های جهش تولید، زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی و پروژه‌های با ماهیت اقتصاد مقاومتی است.

ممنوعیت خرید و اجاره ساختمان‌های دولتی
وی در ادامه تصریح کرد: پروژه‌هایی با پیشرفت ۸۰ درصد در اولویت تکمیل قرار دارند و فرمانداری‌ها موظفند از خرد شدن منابع توزیعی اعتبارات جلوگیری کنند.

شایقی توجه به بخش‌ها و روستاها و توزیع عادلانه اعتبارات را در این مناطق در کنار ممنوعیت خرید و اجاره ساختمان‌های دولتی را یادآور شد و اضافه کرد: در حوزه آب روستایی ۲۶۵ میلیارد تومان، راه روستایی ۱۱۲ میلیارد تومان و طرح‌های هادی روستایی نیز ۴۸ میلیارد تومان منابع به صورت ویژه توزیع خواهد شد تا بخشی از محرومیت‌ها در این بخش‌ها از بین برود.

انتهای پیام/

منبع