به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، عباس جهانگیرزاده، عصر دوشنبه در دیدار با مدیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در محل دفتر نمایندگی اظهار کرد: پارس‌آباد مغان قابلیت‌های لازم برای ایجاد منطقه آزاد تجاری را دارد. وی اظهار کرد: نظریات کارشناسان کمیسیون‌های امور زیربنایی و اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با نظر کارشناسان شورای عالی مناطق آزاد […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، عباس جهانگیرزاده، عصر دوشنبه در دیدار با مدیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری در محل دفتر نمایندگی اظهار کرد: پارس‌آباد مغان قابلیت‌های لازم برای ایجاد منطقه آزاد تجاری را دارد.

وی اظهار کرد: نظریات کارشناسان کمیسیون‌های امور زیربنایی و اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با نظر کارشناسان شورای عالی مناطق آزاد تجاری کشور مطابق و همسو بوده و هرگونه ایجاد چالش و رفتارهای نامعقول و نافرجام موجب تاخیر در تثبیت و اجرای منطقه آزاد تجاری خواهد شد و این مغایر با منافع عمومی است.

نماینده دشت مغان با اشاره به موقعیت جغرافیایی و قابلیت های دشت مغان خاطر نشان کرد: موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیک بی‌نظیر در مجاورت با قفقاز و روسیه، گمرک، فرودگاه، تولیدات عظیم دامی و کشاورزی،کشت و صنعت‌های استراتژیک،گلخانه یک هزار و ۶۰۰ هکتاری در کنار مردمانی مرزدار و غیور و پرتلاش از جمله ویژگی‌های منطقه محروم و مرزی دشت مغان است.

جهانگیرزاده ادامه داد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم از ظرفیت اراضی حاصلخیز دشت مغان نهایت استفاده را ببریم و با رفع مشکلات و موانع موجود به تمامی اهداف خود دست یابیم.

نماینده مردم پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اجرای منطقه آزاد تجاری در حال حاضر به عنوان یک اولویت و نیاز مبرم برای توسعه اقتصادی است و به همین منظور درصدد هستیم با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها به اهداف توسعه‌ای استان جامه عمل پوشانده و مشکلات و موانع موجود را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

منبع