به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا، حمید سجادی روز پنجشنبه در گردهمایی روسای فدراسیون های ورزشی کشور با اشاره حوادث تروریستی در شهرهای اصفهان و ایذه اظهار کرد: بدون شک جمهوری اسلامی در کمترین زمان ممکن جواب دندان شکنی به یاوه گویان و تروریست هایی که امنیت ایران را به خطر […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از ایرنا، حمید سجادی روز پنجشنبه در گردهمایی روسای فدراسیون های ورزشی کشور با اشاره حوادث تروریستی در شهرهای اصفهان و ایذه اظهار کرد: بدون شک جمهوری اسلامی در کمترین زمان ممکن جواب دندان شکنی به یاوه گویان و تروریست هایی که امنیت ایران را به خطر می اندازند خواهد داد.

وی با اشاره به دیدار رییس جمهور کشورمان با اعضای تیم ملی و ایین تجلیل از بانوان مدال آور ایران با حضور ایت الله رییسی اظهار کرد: برای موفقیت در رسیدن به اعتلای ایران اسلامی در میادین بین المللی ورزشی باید به قلب ورزشکاران نفوذ کرده و بین آنان حضور داشته باشیم.

سجادی اضافه کرد: ایجاد حواشی علیه اعضای تیم ملی فوتبال بازی کردن با روحیه مردم و بازیکنان است اما مردم ایران با بدرقه شکوهمندانه از فوتبالیست های کشورمان حمایت خود از تیم ملی را اعلام کردند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه همه از جمله روسای فدراسیون ها، مسوولان و احاد مختلف مردم باید در کنار ورزشکاران باشیم یادآور شد: با توجه به راه اندازی کارگروه اقتصادی در وزارت ورزش و جوانان انتظار می رود فدراسیون ها بر اساس ظرفیت های کشور برنامه های خود در راستای توسعه اقتصادی بخش ورزش را ارایه کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۸۰ نفر از ورزشکاران ایران در فدراسیون های بین المللی دارای ۴۵۰ کرسی هستند افزود: این کرسی ها ظرفیت خوبی برای حمایت از ورزشکاران و ورزش کشور است و پیشنهاد می شود با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش مرکزی بین المللی کرسی های ورزشی ایران در این جزیره احدث شود.

سجادی افزود: راه اندازی چوگا ن در پیست سوارکاری کیش، راه اندازی هیات موتورسواری، پیش بینی مقدمات لازم برگزاری المپیک ناشنوایان ۲۰۲۴ در این جزیره را از دیگر اولویت هایی اعلام کرد که باید مسوولان سازمان منطقه آزاد و فدراسیون های ورشی باید به ان توجه کنند.

همزمان با سفر وزیر ورزش به جزیره کیش ۲ فدراسیون ورزش‌های بادبانی و دریایی و ساحلی تشکیل و قرار شد این ۲ فدراسیون در جزیره کیش مستقر شود، همچنین در حاشیه این گردهمایی آیین نامه جدید هیات های ورزشی استان ها با دستور وزیر ورزش و جوانان به ادارات کل ابلاغ شد.

استقلال هیات های ورزشی جزیره کیش و اعطای رای به آنها در انتخابات مجامع فدراسیون های ورزشی کشور از دیگر مواردی بود که این گردهمایی در خصوص آن تصمیم گیری و نهایی شد.

انتهای پیام/
منبع خبر: ایر نا