احسان احمدی نژاد در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر اظهار کرد: سامانه بارشی از عصر جمعه وارد استان شده و تا فردا مناطق مختلف استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه در نواحی جنوبی شروع شده و از امروز دیگر مناطق […]

احسان احمدی نژاد در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر اظهار کرد: سامانه بارشی از عصر جمعه وارد استان شده و تا فردا مناطق مختلف استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه در نواحی جنوبی شروع شده و از امروز دیگر مناطق را تحت تاثیر فعالیت‌های جوی خود قرار می‌دهد، افزود: این سیستم از لحاظ بارشی قوی نیست؛ اما با توجه به هسته سردی که دارد امکان بارش برف در نواحی سردسیر و شمال استان دور از انتظار نخواهد بود.

احمدی نژاد تشریح کرد: این سیستم بارشی کل استان را در برمی گیرد، اما از عصر روز شنبه شدت آن در مناطق شمالی بیشتر خواهد بود و روز یکشنبه نیز از استان خارج می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به هسته سرد این سیستم، بارش برف در ارتفاعات و کوه‌ها رخ می‌دهد.

به گفته احمدی نژاد، خطر اصابت صاعقه و رعد و برق، مه گرفتگی به ویژه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها و آب گرفتگی معابر عمومی از پیامدهای این سامانه است.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر