سید حامد عاملی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: مبنای اصلی توسعه در سال‌های آینده توجه به بخش فناوری و نوآوری همراه با تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان است. وی ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان را در توانمندسازی بخش‌های مختلف یادآور شد و تصریح کرد: ما امروز در استان اردبیل فارغ از هر نگاه و گرایش […]

سید حامد عاملی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: مبنای اصلی توسعه در سال‌های آینده توجه به بخش فناوری و نوآوری همراه با تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان را در توانمندسازی بخش‌های مختلف یادآور شد و تصریح کرد: ما امروز در استان اردبیل فارغ از هر نگاه و گرایش سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیاز به تولید ثروت داریم تا از شرایط سخت اقتصادی کنونی مردم این استان به سلامت عبور کنند.

استاندار اردبیل تولید ثروت را مرهون انجام کارهای نوآور و خلاقانه توصیف کرد و گفت: ما در این استان نیازمند راه‌اندازی شهرک علم و فناوری و تدارک زیرساخت‌های مناسب در این حوزه هستیم که با تدارک پنج هکتار زمین امیدواریم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، جوانان خلاق و ایده‌پرداز به شایستگی انجام شود.

عاملی افزود: به هیچ وجه ساختمان فعلی پارک علم و فناوری اردبیل جوابگوی خواسته‌های جوانان در راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان نیست و این تنگی فضا برای نسل آینده آزاردهنده است.

وی ضرورت تسریع در احداث و راه‌اندازی پارک علم و فناوری را در شهرک الهیه یادآور شد و خاطرنشان کرد: در حوزه دانش‌بنیان ما باید سرمایه‌های عظیم و داشته‌های مطلوب خودمان را مورد محک قرار دهیم و در کنار آن تربیت نیروی انسانی خلاق و صاحب ایده در تولید ثروت و تقویت نظام اقتصادی مؤثر خواهد بود.

عاملی حمایت از ایده‌های جوانان و دانشجویان را در مجموعه پارک علم و فناوری یادآور شد و اضافه کرد: هر چند پارک اردبیل دیرهنگام فعالیت خود را آغاز کرده اما در چند سال اخیر با صدور مجوز و نقش‌آفرینی جوانان اقدامات مؤثری را در این حوزه شاهد هستیم.

انتهای پیام/

منبع