باز ار / به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای مسکن استان گفت: در برخی شهرها دولت نسبت به واگذاری زمین رایگان برای احداث خانه ویلایی اقدام می‌کند و این زمین‌ها منحصرا برای احداث واحد مسکونی بوده و متقاضیان اجازه خرید و فروش آن را […]

باز ار /

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای مسکن استان گفت: در برخی شهرها دولت نسبت به واگذاری زمین رایگان برای احداث خانه ویلایی اقدام می‌کند و این زمین‌ها منحصرا برای احداث واحد مسکونی بوده و متقاضیان اجازه خرید و فروش آن را ندارند.

وی ادامه داد: این ظرفیت به غیر از مراکز شهرستان‌ها در سایر شهرها هم ایجاد شده و گامی برای حفظ جمعیت منطقه و یا مهاجرت معکوس اهالی آن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: در خصوص تأمین زمین برای کاربری‌های عمومی مورد نیاز در حاشیه واحدهای ویلایی جهش تولید مسکن نیز واگذاری زمین‌های دولتی با کاربری عمومی از سوی بنیاد مسکن به راه‌وشهرسازی ضروری است.

میرجعفریان تصریح کرد: بر سرعت‌بخشی به اجرای فونداسیون در برخی نقاط باقی‌مانده برای احداث واحدها لازم بوده و بانک‌ها باید توجه ویژه‌ای به تنظیم قراردادهای تسهیلات و تعیین تکلیف آن داشته باشند.

انتهای پیام/